Únor 2011

Maličká příležitost

28. února 2011 v 20:57 | Koník - majitelka
Ano - píšu! :)
Jsem poblíž Chrastavy, u tet, jak jsem psala a ve středu dorazím domů. Je tu pěkně, ale ty srpnové povodně - tedy následky po nich jsou tu stále známé. Musím říct, že to zde místy vypadá, jak po válce..
Ale k lepšímu tématu. Je tu moc hezé počasí, alespoň dnes. Při odpolední procházce jsem vyfotila pr snímků s Lisou a Cherrym, některé z nich nejspíš půjdou na CBG enduranci.
Jinak CBG reining ještě není vyhodnocený, což mne znervózňuje xD. Ale dočkáme se ;).
Nakoukla jsem k Lin.Musím říct, že překvapení na CLS je opravdu vyvedené! Doufám, že se k nějakému dostanu! :)

TAK SE MĚJTE A VE STŘEDU, UŽ Z DOMOVA, NAPÍŠU! :)

Enduranční vyjížďka // Domča&Shany / Lisa&Feya

27. února 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Už jsem Vám dlouho slibovala fotky, kdy jsem vzala Dominiku s Luxe, Pavlu s Rockym a ještě nějaká ta SMka fotit na louku a ke skále, co? :) Bylo to někdy před před minulý týden :D. Ale nyní jsou konečně tu! :) Fotek je mnoho a mnoho, jsou samozřejmě na rajčeti, takže je zkoukněte a vyhodnoťte nejlepší :).

V sobotu ráno se Domča vydala na ranní enduranční vyjížďku s její svěřenkyní Shantal de Luxe. Shany si vede skvěle, v létě pojede na první závod, na kterém bude reprezentovat RSS :). Holky si vyjeli na stezku podél menšího sídliště, pak vedla loukou a nakonec do lesíka, kde je taková pískovcová skála. Unikát, že? :D A ještě Vám řeknu, že jsou hned naproti paneláky! :D Ale pšššt, je to někde v kráásném lesíku a v přírodě a ne na začátku sídliště ;D. Cestou domů to vzaly kolem naší pastviny, která byla po zimě v jakž takž dobrém stavu. Zrovna potkaly Gabilana a Ashama :). Jejich fotky určitě také najdete ;).
V sobotu ráno se také vydala na trénink Lisa s Cherrym. Shodou okolností také enduranční dvojice! Avšak tito dva trénovali na důležitější okamžik - ano, CBG. Lisa měla namířeno také ke skalám, jelikož je tam po zimě nejlepší podklad a vhodný terén. Nezdrželi se tam tak dlouho jako Domča s Shany, protože měla Lisa ještě na programu párkrát nafotit Feyu. Její fotky v albu také uvidíte ;).

Kripton Seni II. - zazářil nejen u mě

24. února 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
Tento úchvatný Andalusian vytvořený podle živého představitele je podle mne jeden z nejpovedenějších Breyer portrait modelů za poslední dva roky. K jeho dokonalosti může přesvědčit jeho akční mold, lákavé zbarvení, vznešený pohled i plemeno.. I pokud zrovna tomuto moldu či plemenu příliš neholdujete, stejně to Vám to nedá a prohlédnete si jej. Stačí první pohled a už si Vás podmaní :)...

NOVÝ EDITOR NA PSANÍ? :DD

23. února 2011 v 17:17 | Koník - majitelka
Koukám, koukám! :D
Blog.cz změnil (zmodernizoval) tu editační lištu, co a také se trochu zmodernizoval celkově ten blog.cz? :D Jak píšete článek, tak ta lišta nahoře se změnila! A tabulky! Konečně budou NORMÁLNÍ tabulky! x) Musím říct, že je to sice úplně, kromě těch tabulek, stejné, ale aspoň to má hezčí vzhled! :D Akorát co mě tady dost štve je, že zde není spešl okénko pro VLOŽIT SOUBOR Z WORDU. To je jedině u wbs.cz a tady mi to dost chybí :/. Asi napíšu na blog.cz x)))
Jinak, taky někdy koukáte na témata týdne? K tomu na tento týden nemám, co napsat :D :D
Tak to je vše, co jsem Vám chtěla říct! :D :D

Líbí se mi ♥ PS - After Hours (OOAK)

23. února 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
Rozhodla jsem se, že vytvořím takovou sérii článků, které budu pravidelně přidávat. Má jednoduchý a výstižný název. Líbí se mi. Sem budu přidávat vysněné koníky a ty, co mne zaujali. Čekejte spíše PS, ale i nedosažitelný BH tu může být a od SCH čekejte samozřejmě článek o Satchmovi.
----------------------------------------------------------------------------
Jako prvního koníka tu máme hřebce (valacha)
After Hours
, malovaného Sheilou Anderson-Bishop.

...ten čas letí...

22. února 2011 v 17:58 | Koník - majitelka |  NOVINKY
PROBLÉMY S WORDEM (→ BLOG.CZ)
Néé! Zrovna píšu deníček na 24.2. Chtěla jsem si ulehčit vkládání obrázků a psala jsem ve Wordu. Vytvořila jsem něco úžasného. Obrázky krásně zarovnala s textem, pěkně zvýraznila důležité věci, psala jsem se s tím 15 minut + 15 minut upravování a obrázky. Co se nestane?! Ani prostřednictvím html nejde ten text z Wordu vložit sem na blog.cz! Achjo, to není možné, NEPOMOHL BY MI S TÍM PROSÍM VÁS NĚKDO? Pokud ano a vyřešilo by se to, tak bych takle dělala novinky už napořád.
→DENÍČEK
Deníček a newsky z ranche nebudou, nechce se mi to psát znova :D. Až se vyřeší to s Wordem, tak napíšu ;).

...a pokračujeme v novinkách...

Trénink na CBG // CROSS-COUNTRY - Lisa&The Sweet Fairy Tale

22. února 2011 v 6:00 | Koník - majitelka
Miulý týden se Lisa opět věnovala tréninkům na CBG. Ráno vyrazila s Feyou do přírody. Zrovna napadl čerstvý sníh, což tréninku moc na dobrém nepřidalo, ale nakonec to bylo jakž takž OK. Párkrát zi zaskákali, ténovali hlavně vytrvalost, sed a chody.
Feya zastupuje v CBG dvě disciplíny. Western už netrénuje, tomu věnovala dost času předem. Uv idíme, jak dopadne 2. westernová soutěž, ale už víme, že nejlépe nedopadne, takže je čas zaměřit se na cross. Feya je odolná a má výdrž, snaď bude lepší, než při westernu.
Fotky jsou bohužel z trochu nevhodného prostředí plus ještě tmavé. Omluvet mne, ale aspoň něco :).

Trénink na CBG // DREZURA - Lisa&Rondnoire

21. února 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Jak to bude s drezurou na CBG? To víme už od listopadu, že nás bude reprezentovat Lisa s Rodnym. Náš palomiňák má mnoho zkušeností a příhodné plemeno - tedy Andalusian. Je soustředěný a opravdu se dá říct, že ho drezura baví a je to opravdu pracovitá kůň. Což vysvětluje, že Rodny už v 10 letech vyspěl, což ostatní mlaďochové ještě ne :D. Na soutěžích ještě mockrát nebyl, takže CBG jsou jeho první velká soutěž. Není nervózní, jak říkám, je to vyrovnaný a silný kůň. Vkládáme do něj velké naděje, snad nezklame.
Tyto fotky jsou ještě z minulého roku, foceny někdy v prosinci. To byl Rodny od příjezdu po 5. pod sedlem, a to na tréninku, takže vlastně jeho první trénink. Uvidíte, že hned při jeho prvním seznamováním s halou a s drezurními povely od jezdce si vede výborně. Lisa ho ještě moc nezatěžovala těžkými cviky, spíše ho provedla ve všech chodech a chodili kavalety.
Fotek není moc, a tak není rajče, ale jsou tady.

↑ Tato fotka je z jeho přívěsu. Poprvé spatřil ranch! :)

Ty SRka.. a co mám vlastně na práci?

21. února 2011 v 6:00 | Koník - majitelka
Achjoo... já vím, že zase zoufám, a že jsem asi to nejhorší SRko, co máte... :D Přiznávám to, ale nevím, nyní mám to všechno jiný názor... zvláštní.. to by chtělo asi zvláštní článek, co? Tak jo, někdy tomu věnuji čas ;).

Ale teď? Co s tím bude? Uvažuji o oblíbených stránkách, jenže něco mi říká, že to by už bylo moc. Sakra! Musím si stanovit přesný a přísný týdenní rozvrch! :D To už si slibuji mnohokrát, ale tentokrát, TO UDĚLÁM! :D Mám toho hodně.. Tak když vezmu teda internetové ranchování... To mám RSS, chci obnovit obchůdek, jsem spolumajotelka CCAS.. Na RSS musí být pravidelně novinky, fotky a nějaká zábava, na CCAS ještě více věnování.. A mimo notebook - focení, vyrábění, přípravy na CBG a soutěže, opečovávání koníků a vše kolem nich - oprašování, uklízení, třídění.. A když vezmu mimo net a mimo koně - Tak škola, domácí povinnosti, kamarádi, kroužek výtvarky, živí koně, moje zvířátka doma a spoustu dalšího... Také máte tak pestrý život a nevíte, co s tím? :D

Trénink na CBG // PARKUR - Lisa&Freedom

20. února 2011 v 12:08 | Koník - majitelka
Včera si Lisa vzala na halu Freeho. samozřejmě se jednalo opět o pilný trénink na CBG. Ale nic se nemá přehánět. Free trénuje ob den, ale zlehka a maximálně půl hodiny až hodinu. Free je ještě mladý, ostatně jako většina našich koní přihlášených na CBG, tudíž neočekáváme ty nejvyšší příčky. Náš cíl je prostý, zjistit, zda má Free talent spíše na skoky či na něco jiného. Zatím mu jdou nejlépe skoky, a to parkurové skoky. Ačkoli je zvláštního zbarvení, doufáme, že jeho velký podíl krve Anglického plnokrevníka nám pomůže. Ve skokovém sportu jsou koně tohoto zbarvení ne příliš oblíbení.
Pod sedlem je Freedom vcelku vnímavý a citlivý, ale samozřejmě musíme počítat s jeho nízkým věkem. Letos mu bude 8 let, což je hranice jezditelnosti na větších soutěžích.
Na fotkách uvidíte Freeho v akci, posuďte sami, občas s ním má Lisa menší potíže, ale to se snad do CBG parkuru vyladí. Jinak jim to jde jedna báseň ;).


http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/Trenink-jizdarna/