Duben 2011

Ve výběhu // Susan & Blossom Be Mine // Po příjezdu na RSS

30. dubna 2011 v 14:53 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Susan Moissy(ová) je dcera Cayly Moissy(ové) - dlouholeté přítelkyně Lisy Bryanntové (neboli jezdkyně BH :D). Několik dní po CLS si Suzi u nás ustájila svou Blossom, pravidelně si ji k nám chodí trénovat a pečovat o ni, také nám pomáhá s Cloudym a nově (od včerejška :D) také s Twingem (Fire)...

Druhý den po příjezdu Blossy na RSS se holky vydaly do výběhu, bylo hezky a Suzi miluje jízdu bez sedla, pouze s ohlávkou, pro jistotu ve výběhu :D. Mamka se rozhodla, že zdokumentuje první návštěvu RSS pastvin :). Vzniklo z toho pár povedených, pár obyčejných a pár zajímavých snímků :)..

Fire domáá :D

29. dubna 2011 v 20:28 | Koník - majitelka |  NOVINKY
A je to tu :).....

Fire jede domů!!

27. dubna 2011 v 20:35 | Koník - majitelka |  NOVINKY
V úterý byly odeslány peníze Peťe z DR :). Dorazily v pořádku a nyní už Fire razí poštou ve velkém balíku domů, k nám na RSS! :) Jsem moc, moc šťastna, nás 2. Tradík a celkově náš 17. BH x) (ehm...14 SM :D). PROSÍM! Neverte to jako chlubení, mám z čista jasna obrovitánskou radost!! ^^


Profily

26. dubna 2011 v 6:00 | Koník - majitelka
...jsou kamenem úrazu! Když zakládáte ranch, máte obrovské nadšení pro vaši novou zálibu, a protože máte zcela jistě ještě málo koníků, zhotovíte jim všem profily. Když přibyde nový přírůstek hned mu jeho profil uděláte. Jenomže časem vás vyrábění profilů přestane bavit. Máte čím dál víc nových přírůstků a ani pro jednoho žádný profil! Máte už skoro přes 60 koní a snad jen polovina poloviny koní má svůj profil zveřejněný a vůbec napsaný! Co s tím? Začít od začátku....


Ano, právě toto se mi přihodilo :D Takže čekejte nával profilů, protože všem 60 koním + 15 BH je musím napsat :DD.

Promiňte za krátký, převážně informační článek. Tyto články určitě máte nejradši jako já :D :D.

Velikonoční vyjížďka

25. dubna 2011 v 13:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY.•: Velikonoční vyjížďka :•.

~ 25.4. 2011 ~


To mě mrzí ... :(

22. dubna 2011 v 12:19 | Koník - majitelka
Potřebuji napsat svůj názor, považuji to za nutné a chci se vypsat..

Poslední dobou mi visí v paměti, že RSS snad ani nemá budoucnost!! :D Jaká ironie... asi víte o čem mluvím. Samozřejmě že o Schleich. Spousta lidí je prodává, mě to mrzí, ale každý ať si dělá, co se mu zdá nejlepší. Já Schleichy budu sbírat až do konce mého sběratelského koníčku. Breyery mám také ráda, jsou úžasní, vzácní a krásní. Avšak promiňte mi ten výraz, pohltili celou ČR! A Schleich....však víte jak na tom je :D No nic, stejně se to nejspíše nezmění, CCAS je kvůli tomu, aby SCH neupadli úplně.. Tímto článkem chci říci, že RSS bude vždy s hlavním zaměřením na Schleich. Sem tam BH, ale hlavně SCHLEICH. Nikdy od nich neupustím a už vůbec nerozprodám celou sbírku! Víte kolik je to peněz? Počítala jsem a myslím, že mě to na takových 17 tisíc určitě vyjde! :D To je co? Už jen kvůli tomu je neprodám. Snad víte, co tím chci říct...

Ranch Sweet Success byl pro Schleich, je pro Schleich a navždy bude pro Schleich..

A stále a stále u většiny článků typu Prodej Schleich, Ze Schleich na Breyer, Končím se Schleich a podobně, najdete komentář ode mě, ve kterém bude naprosto jasně řečeno, že s tím nesouhlasím :D Prostě SCH budu zastávat, no! :) Jak dlouho to půjde :)

O KONÍCH

21. dubna 2011 v 10:47 | Koník - majitelka

Anatomie, fyziologie a vnímání koně

*Stavba těla*

*Zbarvení a typy*

*Koňská řeč*

*Vztahy mezi koňmi*Péče o koně

*Ustájení z pohledu koně*

*Požadavky na výběh a pastvinu*

*Narození hříběte*

*Péče o koně během celého jeho života*

*Přirozená výživa koně*


Výcvik a ježdění

*Od hříběte do důchodu*

*Western nebo anglie*

*Jezdecké disciplíny a odvětví*

*Výstroj, udidla a doplňky*


zdroj: http://www.painthorse.cz/kone.htm

Typy a plemena koní

*Pony*

*Těžký kůň*

*Lehký kůň*

* * * * * * * * * * *

*Kříženci*

*Ostatní*

*Primitivní plemena*

*Chladnokrevná plemena*

*Plnokrevná plemena*

*Teplokrevná plemena*

*Pony*


Baroque Beauté - naše první dojmy :)

20. dubna 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
Bjůty k nám přijel darem od Ranche Hvězdovec. Majitelka Karča88 je naše vážená přítelkyně a spoluúčastnice na spoustě ranchových i sběratelských akcích. Za tento neocenitelný dar jí vřele děkujeme :). Ještě jednou musím zmínit, že na příští CLS musí očekávat nečekaný koňský přírůstek právě RH ;D.
Pozdě odpoledne dorazily dva přepravníky na ranch. Všichni unavení z akce začali přemisťovat zavazadla, postroje, ceny a v neposlední řadě i koně do stájí. Lisa se osobně o bjůtyho postarala, dala mu dobrou noc a nemohla se dočkat zítřka, kdy ho ozkouší pod sedlem. Následující dopoledne si nachystala anglické sedlo a zarezervovala půlhodiny na jízdárně. Zatím jen chvilku, ať ho po náročném dni moc nepřetěžuje. Bjůty se choval naprosto klidně, tiše a elegantně, jako pravý profesionál. Jen co ho Lisa pobídla, poslechl a svižně se rozešel krokem. Po menším kroužení v kroku Lisa změnila směr a na dlouhé straně jízdárny si zkrátila otěže - Bjůty sbalil hlavu - jemně stiskla holeně - Bjůty naklusal. Dokonalé. Problesklo ji v hlavě. Dá se říci, že kromě pár rozptýlení z nového prostředí, si Beauté vedl perfektně. Když si Lisa užila pár cvalových skoků, přišel čas ozkoušet Bjůtyho a jeho základy drezury. Nejprve prodloužený krok a klus - až na pár menších zádrhelů, proběhl hladce. Následovaly lehké obraty a dokonce mladý hřebec vystřihl i pěkné dovnitř plec v kroku. Lisa stihla ozkoušet změny nohou ve cvalu a kontrocval, ty si však musí ještě pevně osvojit. A celkové dojmy z Bjůtyho pod sedlem? ,,Takového koně jsem pod sedlem už dlouho neměla." Mi ráno sdělila nadšená Lisa. Skoky nejsou jeho silná stránka, s tím však s ohledem na jeho plemeno musíme počítat, zato v drezuře se chová jako převlečený Fríský kůň :D. A kdo ví? Lisa je přesvědčená, že musí mít nějaké předky drezurního plemene. Až bude více času, musíme je vypátrat!


NOVÉ PŘÍRŮSTKY - leden až duben

19. dubna 2011 v 20:57 | Stela - majitelka ranche, Lisa - jezdkyně |  DENÍČEK

SCHLEICH


Zdravím všechny návštěvníky!
Dnes jsem byla pověřena, že Vám mám napsat o nových koních, kteří dorazili za uplynulé měsíce. V nejbližší době čekejte podrobnější článek, teď však stručně.

Ski´Non´Ski ("Siki") - ♀ AQH
My Flying Hope Avalanche ("Ejva") - ♀ Irský Tinker

Siki jsme pořídili za sportovním účelem. Letos tato westernová dáma oslaví své 10. narozeniny. Její disciplíny jsou Western Pleasure, Western Horsemanship (pozor, Horsemanship neboli přirozená komunikace je něco jiného) a částečně Western Halter. Odkoupili jsme ji od českého WRC Benátky. Je velice inteligentní a nadaná, vkládáme do ní velké naděje. Svěřeli jsme ji komu jinému, než Oskarovi Thomcovi, našemu westernovému odborníku. Zajímavostí je její téměř stejné zbarvení a odznaky jako naše AQH Aqua Beauty.
Není foťák, tudíž ani fotka :(.

Ejvu nám nabídl soukromník ze zkušennosti s naším ranchem :). Tato klisna je velmi lákavého zbarvení, velmi vzácného. Jsme na ni pyšní a určitě ji uvidíte v hodně výstavách. Budeme se snažit prosadit ji do těch vyšších příček výstav těžkých plemen. Mimo výstavní kariéry u nás bude působit jako chovná klisna - snad se nám podaří přenést její zbarvení i na nějakého z jejích potomků. Právě dosáhla 8 let, takže je to mladá klisna. Pod sedlem ji nebudeme zatěžovat, používat se bude na rekreaci a občasné povožení.


BREYER

Po dlouhé době píši také já - Lisa, správkyně druhé části ranche.´
Kromě CBG mám starosti také s jinými věcmi, například s prací kolem nováčků, kteří přijeli krátce po Celebrating Live Show. Jsou to dva chladnokrevníci. Shire s Appaloosa zbarvením jménem Nacho Salazar k nám přicestovat z ranche Demetri, od Mazla. Je naprosto úžasný. Slušně vychovaný, zkušenný a především překrásný. Je to ještě mladíček - teprve čtyři roky. Obsedat se bude letos v létě. Máme s ním velké plány, hlavně pod sedlem.
Není foťák, tudíž ani fotky :(

Zato druhý přírůstek, barock pinto Baroque Beauté, se u nás zabydlel zcela neočekávaně. Jak už víte, na hodně projektech spolupracujeme s Ranchem Hvězdovec, jehože majitelka je Karča88. Právě od tohoto ranche, téměř naší sesterské pobočky, jsme Bjůtyho dostali darem. Tohoto, si myslím trochu úletu :D (samozřejmě mysleno v tom nejlepším! :)) si nesmírně vážíme, všichni, celý ranch i jeho majitelka. Nevíme, jak bysme více poděkovali! Snad novým koňským dárečkem pro RH na další CLS! :D Bjůty se po příjezdu choval tiše, uctivě a elegantně, velice skromně. Teprve na jízdárně ukázal 5tiletý hřebec své kvality. Ale více o těchto dvou výjimečných koních v podrobnějším článku!
Bjůty:
Mimo části BH ranche, o který se starám já, se staly novinky i na části, o které se stará Dominika /Koník/. Vy už víte, přijela její přítelkyně z Ameriky, Kylie Moissyová a její dcera se svou poničkou. Právě Kylieina dcera Suzi bude na ranch pravidelně docházet, protože zde má ustájenou Blossy. Jelikož je to zkušennější mladá jezdkyně, pod dohledem bude moci chodit s naším Cloudym na vycházky, ale zatím ne jezdit ho. Ale o nich také až ve zvláštním článku :)!
Suzi s Blossy na své první vyjížďce okolím RSS:

CENNÉ KOUSKY

18. dubna 2011 v 15:24 | Koník - majitelka
Pár cenných kousků, jako například limitová edice nebo vyřazené modely, se u nás najde.

VYŘAZENÉ - SCH
APOLLO11► Shirský valach - rok 2001 - 2008
GABILAN►Arabský hřebec /valach/ - 2001 - 2007
AQUA BEAUTY, SKI´NON´SKI► Quarter Horse klisna - 2001 - 2008
SHANTAL DE LUXE► Arabská klisna - 2002 - 2006
MÍNA► Holštýnská klisna /u nás Andalus×Hannover/ - 2002 - 2006
SAMUEL► Appaloosa hřebec /valach/ - 2003 - 2007
MISHEL► Jezdecký pony /hřebec/ - 2005 - 2007
NYANMARE► Camarguerská klisna - 2006 - 2010
PERSY► hřebec Mustanga bílého - 2007 - 2010
PE GAS► Percheron hřebec - 2007 - 2010

LIMITOVANÉ EDICE
CLOUDY SATIM► Breyer Traditional Akhal-Teke - rok 2007