Květen 2011

Barokní vyjížďka...část 1

29. května 2011 v 23:26 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Dneska se uskutečnil Suzin již dlouhodobý nápad. Chce se projet na své Blossom v barokním stylu. Já jsem jí slíbila, že spolu půjdeme do parku, kde jí pár pěkných snímků v příhodném prostředí vyfotím. Bohužel dneska nebyl k dispozici foťák, a tak jsme se prozatím věnovali jen přípravám a vyjížďku přesunuli na zítřek..
Ráno ke mě Suzi přiběhně do ranchové kanceláře, aby mi připoměla, co máme dnes v plánu. Papírování mám už skoro za sebou, takže mám vlastně čas. První úkol: sehnat vhodnou "výbavu", což znamená zejména barokní šaty. Jelikož mi Susan o své vyjížďce říkala už tehdy, pohrávala jsem si s myšlenkou, že bych si někde šaty vypůjčila či dokonce prošmejdila inzerce s barokními oděvy, možná tuto disciplínu v dámském sedle budeme provozovat častěji... Hmmm... Ve městě je přeci menší obchod se starožitnostmi, tak by se tam možná něco našlo :D. Hned, jak jsem se o tom, stačilo jen letmo, zmínila, ihned jsme jeli do města.
V obchůdku měli plno krásných šatů. Ovšem nutno hledět i na jejich cenu. Slíbila jsem Suzi, že něco koupíme, přecijen, téma dam v sedle už na ranchy několikrát padlo. Viděly jsme spoustu překrásných kousků. Paní, obsluhující obchod, nám při výběru ochotně pomohla. Na konec jsme se, skoro v pravé poledne, dočkaly výsledku. Susan objevuje jednoduché, elegantní, slušivé, a kupodivu i cenově přijatelné, sytě červené šaty. Skvěle padnou. K šatům je také ozdoba znázorňující jemnou korunku a ozdoba kolem pasu..
Konečně vyrážíme domů, s nádhernou róbou a s vidinou dokonalých fotek. Naštěstí a bohudík, vybavení na koně máme. Tedy, to hlavní chybí, což je dámské sedlo, ale v pořádku jej nahradíme obyčejným elegantním anglickým sedlem s přehozenými třmeny. Uzdečku máme ručně pletenou, jednoduchou a hodící se k celkové elegantnosti. A celkový vzhled vylepší úžasná bílá bederka, kterou jsme spolu našly na půdě sedlovny. Po důkladné očistě vypadá skvěle! Myslím, že na první pokus napodobit Dámu v sedle, je to úspěch! ;)

Zítra tedy nastane den D :), jdeme do městského parku nafotit pár snímků. Samozřejmě se svolením města, protože kůň v městkém parku je ojediněla událost :D.


Bohužel, fotky až zítra. Ale pro představu, jak vypadá barokní ježdění :)...:


Nejde mi internet :'(

28. května 2011 v 10:16 | Koník - majitelka
Zdravím všechny,

to je zase dní, co jsem nenapsala.. Ale v pondělí, kdy jsem byla u Cof se podívat na výsledky..mi jaksi spadla síť a už nešla nahodit. Asi nějaký vir či co.. Ale to neznamená, že byste měli u Cof chytit vir :D
Takže jsem ho dala opravit. Zjistila jsem, že je to problém s bezdrátovou sítí. Nejlepší na tom je, že se to prý doopraví až o víkendu. No super, zrovna když mám prodloužený víkend až do úterka, kvůli maturitám. Chtěla jsem pracovat na webu, ale ten, kdo to opravuje to má prý čas opravit až o víkendu... grrrrrrrr....

Takže teďka píšu z taťky notebooku. Ale používám ho jen minimálně, protože tu má uložené důležité věci do práce a kdybych mu to nějak poškodila nebo smazala...anebo zase ztrhla internet...:D Takže chodím maximálně na Howrse. Fotky tady taky nemám a z foťáku je vždy přetahuju hned do svého NTB, když je to mamky foťák. A teď mi to připomělo, doufám, že mi s tím netem neklekly taky fotky. to bych... nevím, co bych dělala..!
A vlastně.. taky chodím na velký počítač. Páni..:D Ten už jsem nezapla snad 5 let :D. Jenže není to ono. Je tam jakási zastaralá verze prohlížeče, takže když se přihlásím na blog.cz, celá stránka je nějak přeformátovaná, prostě děs....

TAKŽE SE OZVU AŽ BUDU MÍT NTB, COŽ ZNAMENÁ NĚKDY V PRŮBĚHU VÍKENDU! :(

STOP! Zaniknutí Naty a RTH! Podejte pomocnou ruku..

23. května 2011 v 21:19 | Koník - majitelka
Zdravím všechny.
Rozhodla jsem se podat pomocnou ruku mé kamarádce, která ji potřebuje a jsem si tím jistá. Jde o kamarádku, které si vážím, která mne přivedla ke koním, která mne přivedla ke sbírání modelů koní. Má nádherné stránky a ještě krásnější sbírku. O to mnohem více mne mrzí, jak se k ní momentálně chová. Jmenuje se Naty a vlastní Ranch Two Horses.
Stránky pomalu, ale jistě zanikají, ale ona sama neví proč a já už vůbec ne. Domnívám se však, že by moc ráda chtěla svou činnost obnovit, ale něco ji k tomu brání. To něco je provoz stránek a sebedůvěra a také trochu lenosti. Poslední článek, napsaný 2. listopadu 2010... Tato dlouhá odmlka způsobena momentální nedostatkem času ji přerostla přes hlavu, a když už bylo času dost, už se nevrátila...proč? Protože nejspíše ztratila ten skvělý pocit mít svůj ranch a své modely! Ale NE! To se nesmí stát! PŘECI NESMÍ ZANIKNOUT DALŠÍ RANCH JEN TAK....Jako chvilková euforie a nadšení, které tak znenadávna jako přišly, zase odejdou..
Naty mne přivedla ke sbírání, otevřela mi skvělý svět možností a skvělé nálady :), já ji, ať chce více nebo méně, nenechám jen tak odejít, to teda NE! :) :)

POMOCTE MI NATY A RTH VRÁTIT ZPĚT!!

►KONTAKT NATY A RTH◄
Skype: natiik249

Nenechte zaniknout další ranch! Nenechte zaniknout dalšího z nás! 
Jsme jedna velká rodina..


Nechoďte před bouřkou fotit aneb FOTKY PŘED BOUŘKOU

22. května 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Trochu složitý název :D Ale musím Vám povědět, co se včera událo...:D :D xD

Včera, ve dvě hodiny jsem šla (zase poprvé za sto let) k Naty, která se na mě uráčila mít čas. Šly jsme na naše oblíbené místo - k babičce Naty na zahradu. Ale jako na potvoru jsme stihly fotit tak 10 minut a poté jsme už viděly, že od hor přicházejí velký mraky a jsou čím dál tím tmavší a tmavší. Ani to světlo na focení nebylo nic moc :/.
Tak jsme to vzdaly, uklidili koně pod verandu a šly tajně a lstivě na třešně u sousedky...xD To byl zase nápad!! :D Snad nás neviděla, ikdyž to pak vypadalo, že jó...:D
A pak se to strhlo..... Já..i Naty..milujeme bouřky a podobné jevy..♥ Nejdřív se začalo bleskat a hřmít, to už bylo pro nás posvícení kvůli tomu, že jsme to mohly dokumentovat svými foťáky ;D. Po následujících minutách začalo poprchávat. A po několika sekundách se přivalil přívalový liják. No to byl pod verandou adrenalin, jak poznáte ve videu :D :D. Takový liják jsem letos ještě nezažila, opravdu se od země dělala ta typická "mlhovina" od bubnujícího deště. A to ještě nebylo vše. Kromě zesilující bouřky přišly i...........kroupy!


Překoncesvětavováno :D :D.....

20. května 2011 v 22:57 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
Dnes jsem se na TN.CZ dočetla, konkrétně v tomto článku: http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/konec-sveta-pry-prijde-uz-letos-na-konci-kvetna.html , velmi zajímavou informaci!! :D :D Přátelé, jeden člověk z USA z nějaké křesťanské skupiny či co, podle Svatého Písma předpověděl, že zítra, kolem 12. hodiny má přijít předčasný KONEC SVĚTA!
Ehm.. :D Škoda, že jsem to zjistila, až pár hodin před katastrofou ;D :D

Takže přeji Vám ať všichni přežijete konec světa ve zdraví a uvidíme, zda se dožijeme roku 2012, kdy má přijít ta velkolepější a očekávanější apokalypsa .... :D :D :D

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .....................................................

My first CM Breyer - Enjoy Lucky Love (venku)

19. května 2011 v 13:47 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Jak jsem slíbila, tak splním. Zde máte album prvních fotek naší Joy. Ještě přesně nevím, do "čeho jí zamotám", myslím tím, jako její příběh, zaměření, rodokmen, genetika a tak... ale jedno vím jistě - je to paint horse klisna a jmenuje se Enjoy Lucky Love ;D.

Někdy minulý týden (možná i před minulý) bylo neuvěřitelně krásně a skoro ,,za barákem" jsem u své bývalé základky vytvořila pár Joyiných snímků. Když prolezete i ty největší kouty pod tromy, v trávě, u kamenů, vznikne vám z toho božské pozadí na focení, které jste ani nevěděli, že ho máte téměř pod nosem u domu :D :D. To druhé prostředí je...jaksi....v teráriu.. :D :D Možná víte, že chovám (mimo SCH a BH xD) i užovku červenou a agamu vousatou (ještěr). Takže Joy byla focená venku a u Samíka v terárku, kteréhož máte dole na fotce, abyste věděli, u koho byla Joy na návštěvě :D.


PŘED...

↑Takto vypadala dříve:
- Stablemates mold klusáka
- hřebec
- plavák
- Spirit

PO...


Můj první CM Breyer.....Enjoy Lucky Love

19. května 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  CM mé výroby
Minulý víkend jsem popřemýšlela o osudu nového koně, který k nám dorazil od Loty. Je to Breyer Stablemates plavák na moldu Standarbreda /klusák/. Malovala jej Mazel, předloha byl Spirit (ano ze seriálu ;)). Avšak Spirit na tom, co se týče odřenin a škrábanců, nebyl nejlépe, a tak měl jisté další barevné změny v jeho životě :D.
Kdyby měli být na plánu pouze barevné změny, to by nemohla být online na facebooku Karča :). My dvě šibalky jsme se zase rozhodli zničit každá jedno ze svých koní :D. A tak Spiritek neměl jen nový náter...

↑ Takto vypadal, když přijel od Loty..

Fire - poprvé venku /u mě samozřejmě :D/

18. května 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Náš nejnovější Breyer, můj druhý BH Tradi, kterého jsem získala od Péti, se jmenuje Invisible Fire Twix, myslím že jde poznat o koho se jedná.
Minulý týden jsem si jej vzala poprvé pod objektiv. Zrovna jsem vychytala krásné počasí a našla si krásný kouteček na focení, kde jsem udělala pár fotek ve volnosti a pak jsem si to namířila k řece. Tam si Fira vyzvedla Suzi a oba se osvěžili ve vodě.http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/Fire_poprve_venku_u_me_D


Malake Tamarishek - naše první dojmy

17. května 2011 v 6:00 | Dominika - jezdkyně |  DENÍČEK
Už je to pár dní, co k nám přijel mladý Akhal-Teke hřebec (schleich). Já měla tu čest ho poprvé vyzkoušet v terénu pod sedlem, zač jsem nesmírně vděčná :). Jelikož je Tamovi sotva 4,5 roku, má za sebou teprve základní jezdecký výcvik, to jsou všechny chody, přilnutí, sbalení krku, reagování na pobídky a podobně, nic velkolepého od něj zatím nečekejte. Ještě nejméně rok a půl ho čeká samé přiježďování, teprve poté se rozhodneme pro výběr jezdecké disciplíny a jeho zaměření. Už od počátku Tama jezdili anglicky, takto to pravděpodobně i zůstane. Zatím se chová pod sedlem slušně, spořádaně a nepře se, ani nesmlouvá :). Občas se však projeví jako nezkušený mladík. To bylo krátce o Tamarishkovi, zpět k mémo včerejšímu zážitku.


↑ Omlouvám se za stále se opakující fotky, ale jaksi jsem indisponovaná tím půjčováním mamky foťáku, když momentálně žádný nemám..

Odpoledne, před 3. hodinou jsem vyrazila připravit Tamarishkovi sedlo a uzdečku, pro jistotu také šlachovky, kdyby se něco stalo, a to něco může být cokoli, je ještě moc mladý na to, abychom zcela přečtli jeho povahu a chování, takže jako hříbata je stále nepředvídavý, také proto jsem si radši vzala také páteřák a helmu.
Ve tři už stojíme před stájí a já utahuji podbřišník a upravuji třmeny. Tam stojí klidně, ale je vidět, že se na něco chystá :D. Hned jsem to spozorovala, takže jsem se chovala třikrát obezřetněji. Nakonec se nic zvláštního nedělo, zřejmě byl nervózní pouze z okolního ruchu. Úmyslně jsem tuto vyjížďku naplánovala klidným prostředím lesa, kde skoro nikoho, kromě zvěře nepotkáte. Říkám si, že zkusím zatím klus, možná pomalý cval. První klus zvládl perfetkně, až na menší zádrhel v mírném kopečku, kde pár metrů nacválal. P polovině vyjížďky jsem mu teda na pár metrů dala volnost. Bylo to na v lese na široké, rovné pěšince, na louce jsem to neriskovala, pak bych ho nemusela zastavit :D. Zpočátku si vyhodil, párkrát pohodil hlavou, usměrnila jsem ho a už krásně a profesionáolně cválal :). Po zbytek vyjížďky jsem jej nechala odpočinout si, bylo vidět, že se více méně utahal. Po příjezdu na ranch si to šel až do večera užít na pastvu a seznámit se s koňmi.
Osobně jsem se s ním pod sedlem cítila skvěle, neuvěřitelné, co s vámi dokáže kůň tohoto plemene udělat... :) Překrásný pocit sedět na Achalovi :).


Malake Tamarishek - první fotky

16. května 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Náš nejnovější přírůstek :). Jedinec vzácného plemene Akhal-Teke. Je to ještě mladíček, nedávno obsednutý. Jeho chování a úmysly jsou tedy přímo úměrné jeho věku.
Toto album jsou jeho první fotky z Ranche Sweet Success. Foceno na pastvinách. Malake byl klidný, snášel focení lépe, než jsem si myslela. Krásné počasí a zelená tráva podtrhuje povedené fotky.

http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/Malake_Tamarishek_-_prvni_fotky/