Červenec 2011

Máme radost! Stáje se plní!

28. července 2011 v 15:52 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Dovolte, abych Vám představila náš další úspěch v oblasti koupě koní. Nastalo totiž naše šťastné období co se týče financí, což vysvětluje tolik nováčků najednou..
Dnes jsem zajistila dva krásné kousky. Jsem však nedočkavá, vlastně jeden koník ještě není jistý, ale myslím, že na osmdesát procent ti vyjde s oběma :), ale snad to tímto předčasným článkem nezakřiknu. Jedná se samozřejmě o modely koní značky Schleich. Jsou to oba repainty. Ale od koho? Né, ani od Lintith, ani od Mazla. Jejich autorkou je Lanya. To je překvapení, že? :) Před nedlouhou dobou bych to také netipla, že budu vlastnit tak nádherné repainty od Lanyi. Ale štěstí přálo a Lanya nabízí jí malované koníky na prodej. Více informací tady --> http://freeranch-rma.webnode.cz/na-prodej-for-sale/

A co tedy má objednávka?

Můj první koník je hřebec s velmi lákavým a o to vzácnějším zbarvením. Má příhodné jméno, akční mold a rozevlátou hřívu i ocas. Je to zatím mladík, má drezurní cit a skokový talent. Ale identitu zatím neprozradím.
Druhý koník, tedy klisna ještě nemái jisté zbarvení. Ano, je to repaint na přání, což první koník není. Tato klisna je starší model, řekla bych, že ne tolik častý, ale mně se velice líbí, ještě ho totiž nemám. Je to sice ,,neakční" mold, které příliš nemusím, ale celkově mne tato klisna oslovila a s novým zbarvením už můžu na to tata zapomenout na neoblíbený mold. Její charakteristiky ještě dopodrobna nevím, ale tím se budu zajímat později.
To je zatím vše, co Vám o svých nových koních povím :).


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAVŠTIVTE LANYIN FREE RANCH (S MODELY SCH) A POŘIĎTE SI SVŮJ JEDINEČNÝ NOVÝ REPAINT OD SPECIALISTKY NA MALOVÁNÍ KONÍKŮ! Můžete si vybrat z již namalovaných (bude postupně přidávat) anebo si vyberte z nabízených moldů a vyberte mu zbarvení, kterému ho Lanya repaintuje!
JEDNÁ SE POUZE O MODELY SCHLEICH!

http://freeranch-rma.webnode.cz/na-prodej-for-sale/


Aukce v Zittau - dva rekreační kousky!

26. července 2011 v 22:56 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Zdravím všechny návštěvníky našich webovek!
Dominika, pro Vás Koník, mi svěřila do rukou notebook, prý mám napsat stručné hodnocení dnešní aukce. :)
Ok, napíšu Vám tedy stručně o našem hlavním výletě..Ilustrační foto, zdroj: google obrázky 

Jsme na Liberecku

26. července 2011 v 21:07 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Ahoj!
Ranch Sweet Success, tedy jeho část (ta hlavní :D) se nachází v Liberci. Jako každý rok se sem Stela s několika dalšími lidmi z ranche vydala na zdejší tolik očekávanou aukci koní, blízko za hranicemi. Je to již naše tradice, kterou spojujeme s pár dny odpočinku právě v této krásné lokalitě. Samozřejmě jsme přivezli i pár koní, kteří z různých důvodů potřebují odpočinek. Hlavním programem byla však dnešní aukce. A jak dopadla? To se dotvíte v dalším článku, který Vám napíše sama Stela!
Nyní Vám přináším pár fotek, které jsem pořídila na včerejším výletě. Bohužel, foťák byl natolik přesný a vybral si tu "nejvhodnější" chvíli, kdy se vybít. Žel, Tamarishka u krkonošských vodopádů jsem již vyfotit nestihla.


JO Černík - týden u koní - část1

13. července 2011 v 21:54 | Koník - majitelka
Letos na začátku prázdnin jsem se vydala na dlouhou cestu z Chomutova do obce Újezdec, která se nachází mezi Litomyšlí a Vysokým Mýtem. V této příjemně poklidné vesničce Pardubického kraje, obklopene ze všech stran zlatavými poli, se nachází úžasné místečko plné hodných lidí a především koní. Je to rodinný statek Černík. Místo, kde stravím svůj třetí jezdecký tábor..


zdroj: www.jocernik.cz

Povedený týden u koní...jsem úplně jiný člověk! :D

10. července 2011 v 23:19 | Koník - majitelka |  # Já a (živí) koně
Miluju jí...jsem na ní závislá.. ♥GONA♥

Ahoj všichni! :)

Včera jsem se vrátila z jezdeckého tábora... Jak to dopadlo? Budu vyprávět! Bylo to... nádherné, báječné, úžasné... ZATÍM NEJLEPŠÍ A LEPŠÍ SNAD NIKDY NENAJDU! JO Černík můžu všem vřele doporučit! Celé dny u koní....od rána až do večera... dvakrát denně ježděnní.. skvělí a výteční koně... příjemní a milí lidé, kteří se, dle svých zkušenností, málokdy u koní najdou!
Alespoň nakoukněte na jejich internetové stránky: www.jocernik.cz
Mimo individuálních vyjížděk, jízdárenských hodin a kurzů nabízejí také členství v tamějším jezdeckém oddíle! A pořádají také jezdecké letní kurzy - obdobu letních jezdeckých táborů! Ještě mají volná místa, já mohu po 1. turnusu jen doporučit ;).
O tomto perfektním týdnu napíšu ještě několik článků...mám přes 400 fotek (:D :D) a plno zážitků. Myslím, že Vás mé články o JO Černík také zaujmou ;). Mojí koňskou partnerkou byla Gona. Šestiletá ryzka Českého Teplokrevníka. Dokonalá.

Teď ke koním. Za ten týden jsem si promyslela hodně, i co se týče modelů. Měla jsem s sebou SM Freedoma s Lisou a s vybavením na parkur a SCH Yasmine s hříbětem.. Rozhodla jsem se a přesvědčila se, že za modely se nemusím stydět. Dříve jsem si myslela a měla jsem i zkušennosti s tím, že je lepší před některými hlupáky a dále před celou veřejností modely tajit. Ale to je hloupé!! Každý si hraje... i v padesáti.. A ten, kdo považuji mou sbírku a počínání s modely za dětinské, ať si hledí svého. Mám své koníčky a nehodlám se za to stydět. Od teď se nestydím člověku, s kterým se důvěryhodněji seznámím, pochlubit se svojí modelou sbírkou :). Také bude článek..

Co se týče živých koníků.. odjezd od své milované Gony a dalších koní, co jsem za ten týden poznala, jsem obrečela... Ne, to přeháním, ale skoro na brek to bylo :´). Zjistila jsem, že na pobyt kolem koní se od rána do večera jsem si opravdu zvykla a doma mi to bude hodně chybět. Mimochodem, ten pokrok ve svém ježdění, co jsem tady za ten týden udělala, doma na těch svých vyjížďkách u soukromníků udělám za měsíc... A s tím musím něco dělat! Už hledám nějaký jezdecký oddíl... MNĚ TAK STRAŠNĚ MOC CHYBĚJÍ KONĚ!!!!!! S tím se nedá nic jiného dělat... :´)..♥♥

Když ráno vstanete a máte plnou hlavu starostí, (ale to se nedá říct jako starosti...to je spíš plno skvělích zábavných úkolů! :)) jako třeba vypustit koníky na pastvu a připravit jim box, nakrmit, vyčist a další věci.. přecijen, naučí Vás to zodpovědnosti a řádu.. Takže mi to přineslo i menší změny (v zodpovědnosti!!) v osobním životě. Ale to jej jen vsuvka....x) x)

Takže shrnuto a podtrženo. Zítra jdu...jdu k zubaři na rovnátka... to neřeště, chci jen říct, že tu nejspíš nebudu. Od teď mi běží 14 dní volna a pak jedu s mamkou hlídat tetě psa do Liberce, což znamená znamenitý ráj pro focení, mě a koníky.. Samé výlety do úchvatné přírody, úžasné fotografické scenérie a atd... Těch 14 dní budu nejspíš chodit fotit ve volném čase tady v okolí a budu se věnovat RSS. Prostě modely.
ožná zařídím i ty živé koně. Prostě 14 dní plných koní - živých i SCH&BH :).. A nesmím zapomenout i na Howrse. Mám se starat po celé prázky o Karčin účet+o svůj ;).

Byla opravdu skvělá..♥ Jsem vděčná, že jsem zrovna na ní skočila svůj první skok :).. Ale to už předbíhám, o tom budu vyprávět ;)..

ROZPIS článků za dobu mé nepřítomnosti

9. července 2011 v 6:00 | Koník - majitelka
Dnes se vracím s koňského tábora. Doufám, že se mi tam líbilo :D (tento článek píšu 1.července v půl jedné). Dnes (tedy 9.7. ;)) pravděpodobně budud vybalovat a relaxovat, možná si pročtu meily, ale počítejte se mnou až zítra nebo spíše pozítří. A když o tom mluvím, pozítří asi také ne, budu si zvykat na rovnátka...ano na rovnátka :D :D. No nic, tady máte soupis článků, které tady byly zveřejněny za ten týden, co jsem tu nebyla.. Prohlédněte si tento seznam a případně pročtěte články, které se Vám zalíbily a nestihly jste je :). Těším se na komentáře! ♥

9. července 2011 v 6:00JARNÍ vyjížďka, procházka a pastva!
8. července 2011 v 6:00Barokní vyjížďka...část 2
6. července 2011 v 6:00TAUR // PRE // Stela Nováková
5. července 2011 v 6:00BREYER a SCHLEICH u vody!
4. července 2011 v 6:00Co očekáváme o prázdninách na RSS?
3. července 2011 v 6:00Minireport z Howrse :D
2. července 2011 v 6:00Noví koně - Rose Marry a Pelgrima
2. července 2011 v 6:00ROZPIS ČLÁNKŮ → 2.7. až 9.7.

Ale vy jste šikovní a okomentovali jste TY články, co se Vám LÍBILY, takže za odměnu jsem Vám tady našla pár obrázků :)..

JARNÍ vyjížďka, procházka a pastva!

9. července 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Vytvořila jsem Vám rozsáhlejší album všech fotek z jara, které jsme zatím nezveřejnili. Je to shrnutí fotek z jarní pastvy, z vyjížďky na začátku jara a z procházky k vodě, kterou jsem nafotila ke konci května. Přeji příjemnou zábavu a pokoukání. Vyberte nejhezčí fotku! :)Barokní vyjížďka...část 2

8. července 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Konečně jsem společně se Suzi vyrazila před dvěma týdny vyfotit pár snímků v barokním stylu. Její úžasné šaty ladily k Miině postroji. Dokonce jsme fotky doladili zvířátky. Mám jednoho známého, který se zabývá sokolnictvím, zrovna nebyl daleko a zapůjčil nám malého sýčka. Bylo to první zkušennost, ale za pomoci odborníka jsme to zvládly. Mimo sýčka nám můj známý nabídl ještě svého nádherného německého ovčáka Brixe. Suzia její Blossom Be Mine se sýčkem a s Brixem a hlavně já, jsme to zvládly. Vznikly vcelku pěkné fotky, které jsme tak dlouho plánovaly... :)
A nyní se na ně podívejte a vyberte nejhezčí!Parkurový víkend na mosteckém hipodromu

7. července 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  # Já a (živí) koně
Blízko mého bydliště se nachází město Most. Kromě uhelného dolu je známé také dostihovovou dráhou a parkurovým kolbištěm. Moc ráda navštěvuji tamější závody, samozřejmě i s foťákem. Minulý víkend jsem se přijela podívat na parkurové závody. Byl to překrásný jezdecký zážitek. Na mosteckém kolbišti obdivuji tu blízkost koní a soutěžících vůči divákům. Stála jsem u plotu kolbiště, přímo u trojskoku, kousíček od překážek. A když mezi plotem a trojskokem procválal kůň, úplně jsem jej měla na dosah.. Prostě nádhera. Úplně jsem cítila tu sílu a energii cválajícího koně... ♥♥
Prostředí bylo přímo úchvatné. Vše bylo tak blízko ke koním. Například, když jste procházeli hlavní bránou k parkurovému areálu, prošli jste kolem zóny přepravníků a místa přípravy soutěžících, zajímavé pokoukání :). Opracoviště se nachází přímo naproti kolbišti. Nejvíce mne však těší, že na konci srpna mám na tomto přenádherném místě zajištěnou výpomoc s koňmi. ♥

Na webové stránky Hipodromu Most se můžete podívat tady - http://www.hipodrom.cz/index.aspx

Fotek je mnoho.. Ale některé jsou rozmazané, hold, kompakt nemá tak super ostrost a čas expozice, no nevím, jak to říct, ale prostě málokdy zachytí ostře ten rychlý pohyb, když kůň skáče přes překážku.. ÁÁ ty fotografické pojmy a zrcadlovku cpu všude, já vím :D..
Některé fotky jsou moc tmavé, ale já je neměla sílu smazat ;).BREYER a SCHLEICH u vody!

5. července 2011 v 6:00 | Koník - majitelka |  Z internetu..
Když jsem sháněla ilustraci k přáníčku krásných a bezúhonných prázdnin pro Vás, narazila jsem na krásné téma - breyer a schleich u vody. Je spousta poutavých obrázků. Například lákavé cválání po plaži či plavení v moři. Ale třeba povedené ftoka u rybníku. Na to vše se se krásně kouká a navozuje pohodovou letní atmosféru..