Srpen 2011

DESS NA PŘÁNÍ PRO RSS!

28. srpna 2011 v 7:01 | Koník - majitelka
Dobré ráno :).
Hned přicházím s dotazem. Vytvoří mi někdo, prosím, na můj ranch DESIGN? Nechci být příliš vybíravá.. ale... chtěla bych, aby dess trochu vypadal, byl vytvořen v GIMPu nebo ve Photofiltre Studiu či ve Photoshopu..
Nejvíce mne "přitahují" lehké a moderní dessy, mám ráda brushe a moc ráda bych měla na záhlaví minifotogalerii našeho ranche. Ale holduji i jiným "druhům,, dessů, no pohlédněte sami na ukázky dole.. Přála bych si také okraje, pozadí stránky a možná i ikonky. Kdybych se se "stylistou" rozuměla, mohl by mi vytvořit i logo ranche! :)

Tady něco z ukázek dessů, které se mi líbí...


MĚNÍM E-MAILOVOU ADRESU!

28. srpna 2011 v 1:00 | Koník - majitelka
Chtěla bych upozornit všechny, co jsou se mnou v osobnějším kontaktu a zanjí mou doposudní mailovou adresu. Můj původní mail dinosaurus97@seznam.cz RUŠÍM! A NAHRAZUJI JEJ NOVÝM E-MAILEM shante97@seznam.cz !! Myslím, že i Vy uznáte, že je to změna jen k lepšímu!! :D :D
Njn, když jsem byla malá, milovala jsem dinosaury... Tento mail byl můj úplně první, co jsem objevila počítač jako takový :D :D....

Takže ještě jednou...

MĚNÍM SI E-MAILOVOU ADRESU!

TATO ADRESA OD NYNĚJŠKA PATŘÍ MNĚ A TAKÉ RSS!

shante97@seznam.cz


Pozn.: Můj původní mail dinosaurus97@seznam.cz ruším a nehodlám jej obnovovat! :D :DD

První hříbátko je na světě!

27. srpna 2011 v 23:12 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Co se děje na RSS v jedenáct hodin v noci? :) Je tu překvapivě veselo, protože RSS Scarlett přivedla na svět své druhé hříbátko! Malý hřebeček se má k světu, a to nejpodstatnější je zdravý a silný, za což jsme všichni, celý ranch opravdu šťastní. Matka Scarlett je také v pořádku a oba dva už spokojeně odpočívají v boxe. Potomek RSS Lakase a RSS Scarlett se narodil v 22:18, je plemene barock pinto. Za několik měsíců přijedou zástupci chovatelského svazu Barock Pinta, aby našeho čistokrevného hřebečka zapsali do českého registru. Pro náš ranch je to opravdu velká sláva :).

Klisnu i hříbě nyní necháme v klidu, zítra přijede asistující veterinář při porodu na druhou kontrolu hříbátka. Nevím, kdy nafotím jeho první snímky, jak říkám, oba musejí být především vklidu. Pokud to vše půjde bez úhon, za týden našeho drobečka poprvé nafotím při jeho první návštěvě pastvin.

Toto je maminka Scarlett :)

Obyčejný den na RSS...

26. srpna 2011 v 22:15 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Jak to asi u nás vypadá každý den? Od rána do večera? Právě teď? :) To Vám všechno sice nevylíčím, ale potěším Vás zřejmě alespoň "ranním výřezem". Jednoho dne, myslím jarního? Už vím, bylo to po CLS, jsem vzala foťák a dumala jsem nad dalšími fotkami, co nafotím. Chtěla jsem zábavné, pestré a zajíamvé snímky, kdežto naprosto všední.. Přemýšlela jsem dost dlouho... Nafotit nějaký trénink nějakého koně a jezdce? Návštěvu koní na pastvě? Nebo pozorovat koníky ve stáji..? Ano! Už jsem na kápla! ;) Je kolem osmé hodiny ranní a právě míjím Katku, která mi líčí, jak krásně připraví Lakase na dopolední trénink s Oskarem. Do toho mi ještě zezadu přitakala Amy (amálie), že chce taky pořádně vyčistit náš, v té době, nejčersvtější přírůstek z CLS - tinkerku albínku My Flying Hope Avalanche.
A tak vzniklo toto album. Je, dle mého názoru, velice zajímavé a přesto tolik všední. Pokochejte se samy ;). Uvítám komentíky či hodnocení fotek!


Nutno podotknout, že většina čistících pomůcek mám vyrobené od Schleich13, luxusní gumové hřbílko a hřebelec od Yuzíka :) ...

Susan & Twingo, Susan & Blossy, Susan & ...Cloudy?!

26. srpna 2011 v 21:22 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Ahoj :)


Přináším horké fotky z dnešního velmi horkého, snad nejteplejšího letos, dne! Když mi Susan řekla, že by si chtěla vzít Fira na ohlávce odpoledne ven za náš ranch, myslela jsem, že si dělá legraci :). Bylo snad kolem 32 stupňů a ona se chce v rajtkách a černém tričku jít pařit ven! :D Nakonec mne překvapila a stejně to pod stínem naší velké lísky nebylo tak hrozné :). Byla to radost se na ten sehraný pár dívat, a tak jsem vzala své třetí oko a přináším Vám nějaké fotky.

Cloudyho jezdecká partnerka přijede! :)

25. srpna 2011 v 18:01 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Náš ranch vlastní prozatím dva zástupce plemene Akhal-Teke. Kupodivu stejného pohlaví, zbarvení, věku. Ale rozdílného "denního režimu,,. Tady vidíte toho prvního, tomu jsou necelé čtyři roky a pod sedlem už šlape jako hodinky :)..

↑ Malake Tamarishek

Ten druhý, který již dlouho nepocítil náročnost tréninku má zatím naprostou svobodu ve výběhu. Ano, je to náš Cloudy Satim, druhý Akhal-Teke na ranchy..

Jezdecký tábor JO ČERNÍK 2011 // FOTO já na jízdárně :D

21. srpna 2011 v 23:12 | Koník - majitelka |  # Já a (živí) koně
Mám rozepsánou sérii článků o tom nejkrásnějším týdne u koní, který jsem kdy zažila. Bohužel jsem jej ještě nedokončila, a tak Vám jej sem nemůžu ještě dát. ALE... :) Mám něco mnohem lepšího, teda, alespoň pro Vás budou zajímavější fotky, než-li psané foto, ne? :)

Takže k věci. Ukážu Vám takovou soukromou záležitost. A to mé "jezdecké umění" a můj obličej. Doufám, že toho nezneužijete :D :D. Není nutno upozorňovat, že jde jen o krásného koně, přesněji klisnu Českého teplokrevníka Gonu a pěkné prostředí jízdárny, nikoli o moje divné výrazy na většině fotek ;).
Velká většina snímků je na venkovní jízdárně. Pár foteček je z rybníka neboli zpříjemnění horkého letního dne, navíc po tréninku :).
Na všech fotkách jedu na "svém" koni :). Ne, nebojte, není můj :(, byl ale na ten týden, co jsem tam byla vypůjčený :D. Je to šestiletá klisna, což je úctyhodné, řekla bych, že tak mladý kůň se mnou vymete jízdárnu, ale ona byla daleko vyrovnanější a klidnější, než třeba jeden jedenáctiletý valášek, na kterém jezdím doma ;). Tato neuvěřitelná klisna, kterou jsem si zamilovala a těším se na ni příští rok se jmenuje Gona :). Jak uvidíte, je překrásná i vzhledem... zkrátka ji ♥MILUJI♥. Ale nevím, nevím, jestli i ona mě, nezbývá nic, než doufat :D.


Detaily z týdne v Chrastavě

20. srpna 2011 v 20:21 | Koník - majitelka |  Vše o mně
Minulý týden jsem strávila týden v Chrastavě u příbuzných. Ne, návštěva u Lin bohužel nevyšla :(. Mimo focení svých koníků i koníků živých miluju focení detailů, a tak jsem si pro Vás připravila dvě alba zajímavých rostlin a hmyzu. První bude, jak říká nadpis, z týdne v Chrastavě a druhým albem se nechte překvapit. Podotknu jen, že to budou rostlinky z přírodní rezervace :).

Toto album obsahuje detaily zachycující zajímavé květy a kvítky, rostlinky a stromy. Myslím, že pro Vás bude nejzajímavější právě život hmyzu, který tam je na pár snímcích také zachycen. Fotek je mnoho, jedná série z příjezdu, druhá z krásné procházky v okolí vesnice Václavice. Přestože vím, že tyto fotky asi nikdo kopírovat nebude, PROSÍM VÁS, NEKOPÍRUJTE FOTKY Z TOHOTO ALBA A UŽ VŮBEC JE NEPOVAŽUJTE ZA SVÉ. Chraň bůh toho drzouna, u kterého najdu své fotky bez zdroje...
Přji příjemné pokoukání a snad zanechte i pár komentářů či hodnocení :).

ukázky...

Neaktivita

20. srpna 2011 v 19:20 | Koník - majitelka
Zdravím všechny!
Já vím, po dlouhé době je tu vůbec nějaký článek, ale měla jsem toho tolik a tolik... :) Věřte, že už ani nevím, jakého nového koníka jsem Vám nepředstavila. A to mi připomíná, že tu ještě nemám ty profily.. To je špatné... A ještě horší je, že jich musím udělat přes 60...:D a to ještě nepočítám Breyery! :D No jo, směju se svojí lenosti...neberte to jako chlubení v počtu koní. Teďka mi bude trvat minimálně půlrok, než všechny naše koníky uvidíte a poznáte prostřednictvím profilů ;).

Na ranchy je tedy plno nových koní a ještě přibydou. Já se věnuji živým koním, focení a svému zvěřinci. Vše je dokonalé. Tedy až na mojí neaktivitu na webu a na fakt, že už je konec prázdnin :/.

TAK JÁ JDU NA TY PROFILY :).

Pojďte se podívat k nám do stáje :)

6. srpna 2011 v 10:57 | Koník - majitelka |  # Já a (živí) koně
Ne, nyní se nejedná o naše koníky doma (tím chci říct modely koní), nýbrž živé koníky. Ty ale bohužel nemáme doma :).
Právě jsem pohlížela net, když náhle narazím na web naší stáje! Ona to vlastně není stáj jako taková, je to malá stáj soukromníků, téměř nic oficiálního, ale když sem za koňmi (a lidmi :)) docházíte už čtvrtým rokem, usoudíte, že je to mnohem lepší než nějaká velká parkurovo-drezurní komerční stáj ;)..
Takže při mé sobotní procházce internetem jsem skoro po třech letech zjistila, že vlastně naše stáj má web :D. Tak to je teda hezký... :D :D Nevím, že existuje eb naší stáje skoro tři roky, a to tam chodím čtyři roky :*. Takže dneska jsem si tedy po těch třech letech udělala takové menší překvapení :).

Chtěla bych Vás pozvat na menší nahlédnutí do stáje, kam chodím. Na webu naleznete místní koníky, tým, mnoho a mnoho fotek a jiné zajímavosti :).
Rozhodně se tímto nechci chlubit, vím, že to není ta "velká komerční slavná stáj", ale věřte mi, já bych to nevyměnila!!

Vás seznámím (ale už je nejspíš znáte z těch mých vyprávěních) se svými miláčky - moji oblíbenci, které mám pravidelně přidělené :), jsou LORD a LAKY. Zpočátku mého ježdění jsem párkrát nasedla na Bubíka. Bohužel, staršího Ferdu a stájového divocha Twinga asi nikdy neosedlám :D, ale co když někdy?

Ještě musím dodat, že web obsahuje spoustu krásných fotek, hlavně koní samozřejmě.. :) A..mám tam jednu fotku, nebudu radši upřesňovat jakou...x)


TAKŽE ZDE JE ODKAZ :)

http://hradecnakone.webnode.cz/