Listopad 2011

Nasny obnovila provoz Le Germaine!!

30. listopadu 2011 v 20:55 | Koník - majitelka
Jupí! Moje velice oblíbená stáj je po téměř dvou letech v provozu! Jsem za to moc ráda, našla jsem v útulné malé stáji s milou majitelkou velkou zálibu. Její sbírka je pestrá s nádhernými jmény. Fotky, které Nasny fotí jsou téměř dokonalé! A výrobky, co prodává v obchůdku za slušné ceny pro SCH i pro BH jsou tolik propracované a povedené!

Navštivte Nasny sami.... :)
Jen tak mimochodem, kdysi jsem psala mé hodnocení jejího ranche, které naleznete zde: http://ranch-gold-horseshue.blog.cz/1008/nasny-a-le-germaine Článek je psán poněkud jiným stylem, divím se, že jsem takto někdy v roce 2010 psala :D. Ale všechno je pravdivé!!

http://www.legermaine.wbs.cz/Novinky.html


FOTO by NASNY (www.legermaine.wbs.cz)

SEZNAM ČLÁNKŮ PRO MĚSÍC PROSINEC

30. listopadu 2011 v 12:01 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Zdravím všechny návštěvníky webu ranche Sweet Success!
Přináším Vám potěšující zprávu! Jakou? :) Dovoluji si Vás upozornit, že PROSINEC bude na tomto webu pravděpodobně nejbarvitějším a nejzajímavějším měsícem, co se týče článků! Zahajuji totiž už, jubilejní druhý ročník přednastavování článků před Vánoci!
Můžete očekávat na každý den průměrně dva články, každý den něco jiného, aby si všichni přišli na své! Pořekadlo "více záleží na kvalitě, než-li na kvantitě" bude naplněno v obou smyslech! Hodně článků, propracovaných článků! :)

A co od Vás očekávám?
V tomto případě kvalitu, než-li kvantitu. Důvod, proč přednastavuji tolik článků různých druhů je vlastně výzkum. Každý si vyberte článek, který Vás zaujal a řádně a důkladně jej okomentujte. Naopak články, které Vás nebaví anebo Vás nějakým způsobem nezaujali, nechte tak, jak jsou. Takže rekapitulace: OČEKÁVÁM KVALITNÍ KOMENTÁŘE JEN U ČLÁNKŮ, KTERÉ VÁS BAVÍ, TY ČLÁNKY, KTERÉ VÁS NEZAUJALI NEKOMENTUJTE, KDYŽ NECHCETE.
Z mé strany stačí doufat, aby pro Vás těch zajímavějších článků bylo, co nejvíce. :)

Jak to bude probíhat?
Na konci tohoto článku, pod perexem, naleznete seznam všech článků, co jsou na prosinec přednastaveny. Je uveden pouze název a datum zveřejnění. Podrobnosti o článcích a články samy si nechávám jako překvapení pro Vás.
Každý den, jak jsem psala, bude tedy průměrně jeden až dva články. Můžete očekávat různé druhy článků, dokonce i takové, které tu ještě nebyly :). Pak samozřejmě klasiku - deníček ranche, novinky, fotky... a mimo jiné, u každých novenik nebo deníčku ranche očekávejte odpočítávání dnů do Vánoc! :).
Nevím, jak vy, ale moc se těším na prosinec :P. Ale jediná věc, která mě dost štve jsou fotky. Mám jich hodně v zásobě, ale nemůžu fotit nové, protože nemám foťák! :/ A s tím novým od mamky vůbec, ale vůbec neumím. Je to jen lehký kompakt, ale přizpůsobený pro focení interiéru, jako bytů, nemovitostí... prostě foťák pro realitní makléře a ne pro makro :(. Ale nebojte, nějak to zvládnu ^^..

Seznam článků...
Konečně je to tu! Seznam celkem --- článků, které jsou přednastaveny!

KLIK NA CČ!

Menší info

28. listopadu 2011 v 15:57 | Koník - majitelka
Ahoj!
Vím, že to tu zrovna moc nežije, ale...... už mám přednastaveno 15 článků na prosinec! A pak, že to u mě nežije... :D Alespoň budete jeden měsíc chodit sem na web s jistotou, že na Vás čeká něco hezkého a pravidelně...:).

Právě poslouchám Vltavu od Smetany. Ne, můj koníček není klasická hudba, ale je to domácí úkol. Musím ale uznat, že je tato skladba více než krásná.
Minulý víkend jsme nalezli pár potomků na SSR! Brzy napíšu, kteří to jsou.
Pořád Vám dlužím hromadu fotek z koní, ze živých i z modelových... V
V prosinci se naštěstí nebudu muset zaobírat chystáním článků, a tak se KONEČNĚ budu věnovat obíhání a navštěvování vašich webů :). Už se na to tolik těším! Nevěříte? Uvidíte! :)

Jinak kromě článků se můžete těšit i na něco extra, co se děje pouze jednou za rok. Jsou to Vánoce. Některé z Vás mi opravdu přirostli k srdci, a jsem si jistá, že já jsem alespoň jednomu člověku přirostla k srdci také :D. Zkrátka k tomu... Chtěla bych některým z Vás, kterých si nejvíce vážím, tady z toho okruhu sběratelek, poslat menší dáreček.
Doufám, že s nimi budete spokojeni! Podrobnější info dostanete mailem. Ale to až později.

To je asi vše, co bych chtěla říct-napsat. Jak se máte Vy?

Tady máte čtyři koníky. Ano! Jsou to zástupci plemene polski konik!

Dne 11.11.2011

11. listopadu 2011 v 21:26 | Koník - majitelka |  NOVINKY


Nemohu si dovolit nenapsat článek při tomto velmi zajímavém dnu v roce 2011 :). Jsem vcelku unavená po školním týdnu, po dnešku a celkově po těch pěti dnech. Dnes jsem šla do města, projížděla se na koloběžce (:D), uklízela pokoj, venčila s kámoškou jejího psa (na koloběžce :D). Docela toho bylo dost, takže se nemusím bát, že na NTB zůstanu obět do čtvrt na dvanáct, jako každý víkend. Tento můj zlozvyk mě dost štve, protože pak vstávám v deset, ale nějak se toho nemůžu zbavit.. Nějaké rady? :D Navíc mám přeležená záda a ve škole byl turnaj v přehazované mladších ročníků, tam bylo tolik hluku, že si to ani nedovedete představit. A to jsme museli nedobrovolně fandit ;D... ale to bych si moc stěžovala, protože přecijen mám jednu skvělou, úžasnou zprávu, která se hodí do budoucna! Co je to za novinku? Že do nového obchodního centra, které máme ve městě nové jsem šla do hračkárny jménem Dráčik a co nevidím?? Ano! Ano! Nově postavený stojan se Schleich! No ne! A aby toho nebylo málo, tak je to přímo ten maxistojan!! :) Jsem tak šťastná... Sice mám Pompo nedaleko od domu, ale výběr SCH se nedá porovnat s tímto. Ano, v Pompu sice mají i Papo, Mactoys i Collectu, ale od SCH tam mají akorát pár koní a jiná zvířátka. Zato v tomto obchůdku, Dráčiku, který je sice v centru města, kam to mám pěšky tak půl hodiny, mají kromě koní a zvířat také jezdce! Ošetřovatele a lidi kolem koní! Jezdecké sady! A dokonce... překážky, přepravník, valník, ohradníky a takovéto doplňky! Ani si neuvědomujete, jak jsem moc, moc šťastná, nyní už si tyto věcičky jako právě ty překážky atd. nemusím kupovat přes net! :) :) Je to neuvěřitelné, ale není to všechno. Když se tedy podívám do blízké minulosti, ve městě nám asi tak před měsícem otevřeli další dvě hračkářství! V tom druhém jsem ještě nebyla, ale kdo ví, třeba mě tam čeká Papo ... :D Mám radost jako malé dítě... :)

Takže hodnotím tento obyčejný den s neobyčejným datumem kladně, velmi kladně. A optimisticky zakončen bonusovým pasem navíc, který jsem chytila prostřednictvím UFO na Howrse :*.

A co Vy? Jak jste prožili 11.11. 2011? Pořádně se do komentářů rozepište! A mimochodem, jsem zvědavá na odpovědi v zajímavé anketě pod článkem!Vyjížďka ve čtyř :D → 30.10. 2011

6. listopadu 2011 v 20:17 | Koník - majitelka |  # Já a (živí) koně
Už delší dobu jsem nepsala do svého jezdeckého deníčku, bylo to převážně proto, že se nedělo nic zajímavého a ještě k tomu jsem neměla žádné fotky, takže by to pro vás bylo při nejmenším nezajímavé. Kdysi odpoledne to však bylo jiné. Musím říct, že to byla jedna z nejpovedenějších vyjížděk..
Před jednou hodinou jsem dorazila do stáje. Zatím tam bylo prázdno, ale zpozorovala jsem, že je osedlaných víc koní, než jen dva. Zanedlouho přišla majitelka stáje, ano, tato paní, se kterou jezdím na vyjížďky, paní Mentová. Zeptala jsem se, kdo všechno dneska pojede a zjistila jsem, že to bude zase ta milá dvojice, která se mnou jela minule. Je to pán a paní, se kterými je legrace ;). Nauzdila jsem si teda Luckyho, paní Lorda a pánovi Twinga. Paní Mentová si osedlala a nauzdila soukromého starokladrubského mlaďocha Sama. Zachvíli se ve stáji objevili všichni účastníci vyjížďky, vyvedli jsme koně, upravili třmeny, utáhli koně a mohlo se vyrazit. Twingo opět měl úžasné westernové sedýlko, které se mi hrozně líbí :))). Pán jel opět vpředu, já jela druhá, p. Mentová za mnou a paní s Lordem poslední. abych pravdu řekla, měla jsem celkem obavy, abych před cizími neudělala ostudu :). Ale strach opadl, Lucky byl naštěstí rozumný a choval se slušně :D. Dokonce si mě všichni dobírali, že je budu učit jezdit ;) :D. Zacválali jsme jen jednou, protože Twingo je v jiných rukou, než v rukou p. Mentové docela šizuňk (jak já to slovo miluju :D). Vše šlo podle plánu. Probrali jsme hodně témat, třeba sobotní Hubertovku, a to, že už to není jako dřív. Ano, je to pravda, dneska je účast na Hubertově jízdě o hlavu - takzvané splašené stádo koní hnající se trasou přes překážky :/. Cestou jsme potkali pár polospadlých kmenů stromu a mě, vášnivou skokanku, si opět dobírali, že příště tam bude ode mě připravený skok :D. Docela nečekaně jsme potkali hodně, ale opravdu nezvykle mnoho jezdců s koňmi. To byly manévry s Luckym :D. Většina koní byla z jezdeckého klubu Lesopark Chomutov, no jo, tam odtud jsou samé nafintěné fifleny... proto tam nechodím. Takže jsme viděli nablýskané teplokrevníky, myslím, že i plnokrevníky ;). Ale viděli jsme dvě Shirky i mladého hřebce tarpana - s ním jsme se potkali dvakrát a bylo to docela žhavé :D. Shledávám to však jako povedenou koňskou přehlídku různých plemen :D.
Vyjížďka se opravdu vydařila, moc se mi líbila - poslušný kůň, přátelská atmosféra, zpestření prostřednictvím té "koňské přehlídky" a jakžtakž vhodné počasí.
Ale to nejlepší mělo teprve přijít. Jen tak mimo notu - který čtenář došel až jsem, tak toho vychvaluji, že ho to baví číst :D, tak abych věděla, pro koho tyto úryvky z mého jezdeckého života píšu :D, dej nenápadně do komentáře tři smajlíky za sebou :). Sotva jsme odsedlali a oduzdili,paní, co měla Lorda si domlouvala termín další vyjížďky na příští týden. Nějak se to zvrhlo do diskuze o všem možném :D, že už se celkem známe, že bychom mohly my dvě (a samozřejmě náš doprovod p. Mentová) jet spolu a tak dále... Prohodila ta paní jen tak větu, že už delší dobu nejela bez sedla. Hmm :), toho jsem samozřejmě využila a už máme domluveno, že příští neděli, v jednu hodinu se sejdem ve stáji a pojedeme všichni bez sedla. Moc se na to těším, už jsem jela bez sedla a musím říct, že je to mnohem lepší než se sedlem! Mnohem lépe se Vám kůň ovládá a hlavně cítíte tu jeho sílu na vlastní kůži...... strašně se těším :). Takže mám výbornou motivaci, jak přežít další pracovní týden! :) Přeji, ať i vy ho vydržíte a ať Vám koně jdou! :P ;D

Pár ilustrací pro zpestření, fotila mamka... a zcela nečekaně! Jen mě zahlédla na koni, hned vytáhla foťák ;). Takže jsou fotky převážně ořízlé nebo nějak upravené :D :D. Užijte si je...
↑ Lucky při odchodu do stáje :)

To už je listopad?

5. listopadu 2011 v 19:06 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Sotva zveřejním další profil SCH, vidím, že je to první článek v listopadu 2011 na tomto webu! To nenní možné, vždyť před chvilkou jsem psala první článek října.. Připadá mi, že to děsně rychle utíká. Tím líp...:) Už se blíží Vánoce a mimo jiné, další volno! a nejen na ty Vánoce. Dokonce nás na gymnáziu čeká rekonstrukce wc, takže ke státnímu svátku 17. listopadu se připojí dvě ředitelská volníčka... :) Jsem za to moc ráda, škola mi připadá rokem těžší a těžší... Dokud můžu, tak si chci užívat svého "dětství" :D.
Koukám, že už jsem dlouuho, ale předloouuho neudělala shrnutí měsíce :D :D. Tak tady ho máte v menším vydání, mám ještě mnoho práce s těmi profily...

CO SE UDÁLO...

○ Profily, profily a profily... Už mám dopracovánu velkou část Schleichů a jim podobným. Čekají mne Breyeři, což znamená horda SM a pár Classic s Tradíkama. Tímto se nevychloubám, nemám to za potřebí, spíš mi nezáviďte tu práci kolem toho :D...
○ Noví přírůstci. Udělala jsem si radost a pořídila po dlouhé době většího koníka, než Schleich. Je to jeden vzácnější Classic, ó, můj zlatý miláček :), doslova :). Čeká Vás s ním článeček.
○ Halloween. Letos nic moc, proč? Protože nemám foťák! :| achjo...nemůžu každý den kolem krabice s ním jen tak procházet...to nejde, nemůžu vydržet do Vánoc! :D :D Jednou jsem si ho tajně vytáhla. Ale už to není malý kompaktek s kterým mám za pět minut vyfoceno. Je to na dýl a tajně se to rozhodně dělat nedá :D.
○ Já a Live Shows. To snad není možné!! Já nyní můžu oficiálně jezdit na LS do Prahy a okolí! :P U nás doma jsem se o jiných LS, než o CLS nezmiňovala, nechtěla jsem rodiče zatěžovat tím, že spešl kvůli mě pojedou z Chomutova do Prahy... Ale nenápadný rozhovor s mamkou se zvrhl v něco fantastického, při čemž jsem se dozvěděla o své chybě z blbosti... Při mamčiných slovech: ,,Proč jsi to neřekla dřív? Samozřejmě bychom si výlet do Prahy s koníkama klidně udělali." jsem myslela, že se propadnu do země! :D Tak, a opět jsem doplatila na svoji ostýchavost a dostala jsem ponaučení, že za zeptání nic nedáte. No, takže ke každoroční CLS možná přibydou i další LS tradice! :)

CO NÁS ČEKÁ...

○ Dodělat profily. Když už jsem se k tomu dokopala, tak se také, doufám, dokopu do konce :D.
○ Přetřídit web. Proč jsem taková puntičkářka? :D Abych pravdu řekla, můj web se mi nelíbí :D. Musím se na to nějak podívat, až dodělám profily. Dokončím rubriky, něco promažu a bude to.
○ Vánoce. S nimi spojené starosti a radosti. Musím, jako každý rok, 21.12. se vydat na vánoční nákupy. Každoroční tradice, a to odevzdání Schleich katalogu se zakroužkovanými koníky taťkovi jsem už provedla. Jak tuto tradici miluji... :). Jako vždy, BH na Vánoce nebudou, ale co bych víc chtěla, mám foťák. K Vánocům patří i předvánoční úklidy. Na ty přijde v první polovině prosince. Jak na ranchy, tak na webu.
○ Zimní dessign. Určitě jste si všimli ;) ;), že tu máme jiný dess. Konečně. Tento hodlám ponechat déle. Ale, až se venku nějak projeví zimní roční období, vytvořím zimní (vánoční dess), který tu bude asi až do Králů... pak sem zase dám tento ;).
○ Přednastavování článků. Na prosinec mě čeká již druhý ročník přednastavování předvánočních článků :D. Chci si tak udělat volno od webu a prostor pro předvánoční zmatky mimo web a mimochodem, na obíhání, protože toto období mám snad nejradši.. :).
○ Škola. Ale z jiného pohledu. Známky, učení a úkoly samozřejmě taky, ale před Vánoci máme na gymplu plno akcí. Třeba den otevřených dveří, kdy lákáme nové studenty ve stylu Škola magie... tentokrát to má na starosti naše třída, no to bude něco :D. Musíme to vše připravit, což znamená, že se také zapojuji.. Musím si ještě vytvořit kostým.. Téma Halloween, nejspíš půjdu za Černou kočku.. Pak nás čeká Vánoční akademie. To je taková naše školní tradice, kdy si všechny třídy připraví krátkou scénku pro pobavení všech v Kulturním domě...


Tak to je asi vše... Gratuluji všem, co měli náladu a trpělivost s tímto článkem :D. Nyní jdu dělat profily, ikdyž, možná si některé koníky, třeba ty zajímavější, nechám na ty prosincové články ;). Zítra tu asi nic nebude. Musím se učit na protivnou čtvrtletku z matiky a jdu ke koním. Moc se těším, pojedu na Luckýskovi bez sedla ♥, tak mi držte palce, ať nespadnu.

- tak co myslíte, napadne letos vůbec něco jako sníh?

Nianmar // CAMARGUE // SCH

5. listopadu 2011 v 18:33 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnanců
|RODOKMEN| |FOTOGALERIE| |MODEL|