Leden 2012

NYLS 2012 fotky!!

29. ledna 2012 v 0:05 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Jupí! NYLS konečně přišlo, ale bohužel stejně rychle odešlo. Mám spoustu fotek, se kterými se s Vámi chci, co nejdříve podělit. Zažila jsem plno věcí. O tom ale později. Umístění bylo mnohem lepší na loňském CLS, ale konkurence byla obrovská. Prostředí bylo útulné a milé. Jídlo bylo chutné a lidi celkem přátelští :). Bylo dost místa, což oceňuji, ale chybička byla v postavení ringů - byly v protisvětlu, což bylo takové...nepříjemné pro focení a možná i pro hodnocení, ale dá se to přehlédnout :). Setkala jsem se osobně s pár lidmi, ať ž poprvé nebo poněkolikáté. Například s Karčou, Lin, Naervon, Liškou, Pompin, Vivi, Steeple, Phár ... :)Bylo to super! :)

Zítra NYLS 2012!!

27. ledna 2012 v 19:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Jupí! Nemůžu tomu uvěřit, ale zítra pojedu podruhé v životě na live show! Už mi to chybělo, od CLS 2011 ;D. Neskutečně se těším, stále přemýšlím a přemítám, modlím se, ať v pořádku zvládnem cestu do Prahy (a hlavně bez hádek), mám trému, taky trochu strach, ať se mým koním po cestě nebo na místě nic nestane. :D A konečně taky trému z osobního setkání. ale věřím, že to bude OK. Včera jsem si psala s Karčou, která taky jede. Neuvěřitelně se na ní těším, jsme přeci "sestry"! Jsem zvědavá na její koníky - hlavně na Shanirku ^^ A také na to, jak budeme seznamovat její Zrzku s mým Samíkem (Samsung NX10 :D :D). Právě teď vyjednává něco důležitého v oblasti živých koní. Chci dát najevo, že na ni ustavičně myslím celý den a držím palce, ať se to, co nejlépe vydaří! Dokážeš to! Samozřejmě se těším i na vás ostatní. Někteří mě už mírně poznali na CLS.
Nechci to dělat, ale abyste mne poznali, pod perexem máte fotku (jo, tenhle článek bude mít ale zhlédnutí! x)).
Zítra (z taktických důvodů) zveřejním fotky hotové scénky a také vyráběného postroje. Dnes ještě přidám fotky z balení - aneb můj superní cestovní vozíček. Je to taková ta "taška na kolečkách", jak mají pošťačky. Vejde se do toho nespočet věcí - obejmných, různě těžkých. Navíc - snadná přeprava díky kolečkům.

HmmmMMMM .... :)

SCH postroje od úžasné autorky....

24. ledna 2012 v 21:22 | Koník - majitelka |  Z internetu..
Na deviantart jsem našla ty nejdokonalejší postroje na Schleich, které jsem, kdy viděla! Moc se omlouvám Lin, Péťě, Sii, Petře, prostě všem super holkám, co vyrábějí fantastické postroje pro koníky, ale toto je stvořeno bohem, né člověkem!!! Slintáám :D...

by Mojcaj....


Cloudy a Bára - endurance premiéra na NYLS

23. ledna 2012 v 21:03 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Bára a Cloudy udělali v tréninku veliký pokrok. Vzhledem k tomu, že Cloudy měl větší přestávku v ježdění, se za pomoci Báry rychle vzchopil, navykl si na obvyklý denní režim, něco málo nasvalil a "oddivočel" :). Cloudy je mladý akhal-Teke hřebec. Prozatím je temperamentnější a hůže zvladatelný. Hřebcovství ho zbavit nehodláme. Náš cíl je vychovat z něj poslušného, zdvořilého, přátelského pana koně :). Bára se s ním zaměřuje na vytrvalostní ježdění. Tato disciplína ho moc baví. Dokáže zde naplno využít své předpoklady Akhal-teke plemene a svůj temperament. Báru zase baví putování krásnou krajinou, takže je vztah oboustranný :D.


Pilování chůze na ruce, s udidlem

Kdo jede na NYLS?

22. ledna 2012 v 19:40 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Nebudete tomu věřit, ale jakmile jsem měla potvrzenou svou účast, ihned jsem otevřela mail, zkopírovala několikrát přihlášku a bez většího přemýšlení psala účastníky.... Mně to problém nedělá :D. Jak to dělám?

Tip:
  1. Pokud máte koně "ustájené" na poličkách, stačí, když si každého koníka na poličce prohlédnete a uděláte si hrubý odhad, koho byste si přáli vzít.
  2. Na PC si otevřete stránku s kategoriemi LS. Jednu po druhé si pečlivě proberete a postupně přiřazujte účastníky.
  3. Vše si podrobně překontrolujte - ještě jednou si projděte všechny koně, jestli jste na nějakého nezapomněli. Zkontrolujte mail a úhlednou, přehlednou a správnou přihlášku koní na LS máte za pár minut! Mě samotné se to osvědčilo - podle Phar Lap a Anitt mám nejpřehlednější mail ohledně přihlášek koní :D :D
KDO TEDY OD RSS POJEDE?
Nebojte ;), dá se říci, že patřím k tomu lepšímu průměru, co se týče konkurence. Naši NYLS 2012 reprezentanti jsou převážně CM. Nevím, jestli jsem si na sebe zrovna neušila bič - když porovnám třeba CMka Naervon a moje... no, zkusíme to :). Navím, beru to jako generálku na CLS. Ze Schleichů jedou zatím nezkušenci z oblasti výstav, potřebuji si ověřit, kdo zaboduje a ten pak bude jezdit všude ;D. Scénka. To je moje snad nej želístko v ohni. Snad se vydaříííí!! By the way... beru i svůj mini-saddlery. Budou se prodávat i koníci, ale hlavně vybavení na Schleich. Pak mě napadlo...co kdybych nabízela i pár pastelů a konturovacích tužek? =)

•Champaign Rose (Šemíček do Classiců-poníků)
•Cloudy Satim (S Bárou do performance=první endurance zkouška živě ;))
•Baroque Beauté (Bjůty, CLS 2011 dar od Karči, jako jediný můj SM OF na ranchy)
•Sweet Fairy Tale (Feya, můj první BH vůbec, etchedka, schválně, jak uspěje)
•Enjoy Lucky Love (Joy, moje první drastic CM SM :D)
•Rose Marry (úža drastic CM tažačka by Mazel)
•Do Me A Favour (Mia = krása sama o sobě ♥, by Lanya)
•Avanta De Noble Nahymanas (mé první využití modelovací hmoty :P)
•Beauty Of Nature (přírodně krásná OF tinkerka SCH
•Ameer Al Asmar (LSQ arabák SCH pijmenovaný podle živého arábka)
•Royal Blue Boons (sice bullyland, ale krásná AQH)
•Ready For Life (úžasná vánoční dostihačka s žokejem, pojmenovaná na památku opravdové Ready For Life, která musela být loni utracena)
•Life Style + Zazazzoo (dva CM SMíci na scénku) možá ještě někdo na scénku přibyde.


pfff.... naši účastníci NYLS 2012. Chjo, jsem šílená! Tolik koní a říkám narovinu, že NYLS beru spíše jako seznamování s ostatními, to CLS bude v pravém soutěžním smyslu.... x))

Nejnadějnější dvojice - Mia (vlevo) a Avanta (vedle PRE cremella), vpravo Ready For Life

Netradiční momentky z ranche :D

18. ledna 2012 v 21:14 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Odpoledne jsem namátkově prohlížela složky fotek, které mám na pracovní ploše PC. Musím se přiznat, že svůj pokoj není rozhodně jediný prostor, kde mám nepořádek :D. Ano, už ani čtyři bílí krasavci, kteří se prohánějí v azurově modré vodě, nejsou přes ty různé složky a soubory vidět ;).


Pro ty, kteří nevědí, kde je hranice KOPÍROVÁNÍ a INSPIRACE

17. ledna 2012 v 15:53 | Koník - majitelka
Vážení. Jsem opravdu ráda, že se Vám mé fotky líbí. Proto je také fotím a stále se zdokonaluji. Miluji vaše pochvaly i kritiku, jen tak dál. Ale to, co opravdu nedokážu překousnout je KOPÍROVÁNÍ, a PORUŠOVÁNÍ AUTORSKÝCH PRÁV.
Jelikož se za posledních pár týdnů objevily hned tři případy poškozování mé osoby prostřednictvím porušování autorských práv, chci zdůraznit:

NIKDO NEKOPÍRUJTE MÉ FOTKY BEZ MÉHO SVOLENÍ NEBO BEZE ZDROJE!
totéž platí i u mých nápadů, pokud je u nich zdůrazněno nekopírovat...

Porušujte tím autorská práva, jinými slovy je to krádež. Krádež je trestný čin, nezáleží jestli se odehrál na webu nebo v obchodě...

Nezapomeňte, jaký je rozdíl mezi INSPIRACÍ a KOPÍROVÁNÍM.
http://vb.iconseller.com/2011/08/18/kopirovani-vs-inspirace/


Snad jsem to vyjádřila jasně a doufám, že už se nic podobného nebude opakovat. Chápu, že někteří jsou v této oblasti neinformovaní, ale pokud využívají jakýkoli hosting (blog, wbs, estranky, webnode, webgarden) jsou povinni si přečíst pravidla, ve kterých je docela velká část o autorských právech. NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ!

Vánoční nováčci 2012

15. ledna 2012 v 20:26 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Není to dlouho, co k nám přijeli noví koně. Jako každý rok, i letos jsme neváhali a uskutečnili koupě koníků, které jsme delší dobu "sledovali". Letošní "vánoční nákupy" se povedly i nepovedly. Měli jsme plánovano několik parkurových nadějí, dokonce jednoho teplokrevného plemenníka, ale nakonec vyšly pouze některé koupě. Na druhou stranu nám tato akce přinesla i nějaké nepočítané výhody. Ráda vám v tomto článku představím všechny nováčky na ranchy!


Sněžné focení - od tréninků, přes Šemíka až po Lilly

14. ledna 2012 v 20:35 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY


Dnes, časně po obědě, Lisa osedlala Life Style novým anglickým sedlem a vyjely na cvalovou vyjížďku. Lifie je angličanda, s krátkou dostihovou kariérou, která ji lehce poznamenala. Je mírně nervózní a v poli koní je neklidná, chce závodit. Zvládne ji jen zkušený jezdec. Bohužel, osud většiny anglických plnokrevníků běhající dostihy...
Lisa vybrala rozlehlé pláně na sever od ranche. Lifie se proběhla, v čerstvě napadém sněhu to byla přímo nádhera. Opět napadl prašan, takže se při svižném cvalu rozlétával kolem. Sluníčko dovedlo scenérii k dokonalosti :).

Účast naše ranche na NYLS!! :)

14. ledna 2012 v 19:42 | Koník - majitelka |  Naše úspěchy
Juchů! :D ,,Hned dva nejlepší dny v mém životě za jeden rok?" Jak řekla Karča... naprosto s tím souhlasím! Nejen, že mne uvidíte na CLS, ale i na NYLS! New Year´s Live Show, 28.1. 2012, s Anitt a Phar Lap.... můj bože! To není možné, mám obrovskou radost. Děkuji mamce i taťkovi, že jsou ochotni se tímto mým výletem zabývat :). Jsem moc, moc vděčná!

Už se na vás všechny těším! Určitě napíšu nějaké další články na toto téma - kdo pojede, jak mě poznáte, info ohledně obchůdku, scénky, příprav... Jen napište, KDO JEDE NA NYLS 2012?? ;)
↑ Dá se říci, logo NYLS 2012... Kopírováno z webu NYLS: http://nylshow.webnode.cz/
(c) by NYLS tým, kopírujte pouze se zdrojem!

Kdo by chtěl jet a není ještě přihlášen, nechť se ozve na mail n.y.l.s@seznam.cz , počet účastníků je NEOMEZENÝ!
LS se kona v Praze, na Letňanech ;)