Duben 2012

(Ne)úspěch v Jarní Stuze na RH

28. dubna 2012 v 11:26 | Koník - majitelka |  Naše úspěchy
Opět, po delší době, zdravím! :)
Omlouvám se za nepřítomnost, samotnou mě to moc mrzí, ale už se chýlí poslední školní čtvrtletí a já musím makat. Příští rok už jdu do prváku vyššího gymnázia (toto letí! :O). Bohužel pro svůj volný čas, ty následující čtyři roky budou těžké. Už se totiž započítávají k výhledům na vysokou školu. Já už mám jasno, jdu do Brna na veterinu, což vyžaduje opravdu výborný prospěch ;). Mimo školy mě "zdržují" jiné volnočasové aktivity. Ovšem občas je pro mě lepší si tímto způsobem odpočinout od modelů. Věnuji se těm závěrečným pracím na ZUŠ, jak jsem psala. Jsou s tématikou koně, pokud bude zájem, přidám je sem ;). Dále dost často využívám svojí koloběžku, fotím (překvapivě i něco jiného, než koně), promýšlím blížící se malování na naší dvorkovou zeď. A koneckonců, už se blíží prázdniny a já se moc moc těším a často jsem hlavou už v červenci :D. A taky mi konečně spolu s krásným počasím a teplotami přišla ta pravá chuť zase chodit k živým koní pravidelně.

No jo, tak to bylo tak stručné seznámení s mým aktuálním životem. Nyní k hlavnímu tématu.

Možná víte, že se na ranchy Hedepokil pořádala několika týdenní Photo soutěž s military tématikou. Využila jsem jí a přihlásila jsem zcela nevhodné plemeno Andalusian Me Blanca. Ta hrdost na tento model .... ;) ;) Byla jsem nadšená, jelikož jsem se těšila a počítala jsem s výborným umístěním. Popíču vám mé celé snažení podrobně. Ti, co si přečtou budou odměněni užitečným návodem na úspěšnou soutěžní fotku! ;)
DREZURA

Prvním úkolem byla drezurní fotka. Já jsem si s ní dala velice záležet. Pro představu - připravení diorama, výbavý, detailů, jezdkyně, a jelikož je Me Blanco velikosti Stablemates, bylo to někdy opravdu titěrné... Samotné focení a výběr té nejlepší fotky také trvalo déle. Konečné upravování v PC bylo součástí.
Ale moje úsilí se mi stokrát oplatnilo. Porotkyně byly nadšené, obecenstvo také a já ještě víc. První kolo jsem zvítězila o několik desetin bodu před nádhernými fotkami Frisullky a ještě s obrovskou pochvalou.

Tréninky // dostihy + volnost // LifeStyle, Me Blanco

20. dubna 2012 v 22:42 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Během dubna jsem zastihla Lisu v hale, jak se věnuje dostihačce Lifey a drezurní hvězdě me Blancovi. Mimochodem, nyní je Blanco přihlášen v Jarní Stuze na ranchy Hedepokil a po dvou kolech všestrannosti je ve vedení. Nákupy u Nae musím uskutečňovat častěji :D.


NOVINKY - z rekonstrukce, od nováčků

17. dubna 2012 v 20:43 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Ó ano! Konečně... Profily chybí už jen tři - a to nových koní (Světluška, Héra a Yasirré). Dále mi zbývá pouze areál, ale ten chci nafotit až bude pořádně čas a článek o historii ranche, taky článeček o celé sbírce, jelikož na poličkách nestojí jen obyvatelé ranche, nýbrž i fantasy Schleich. Jako poslední "břemeno" je plemenitba a S/D listing... Uf. Rozhodla jsem se, že jej propojím s Rančem Hvězdovec. Uvidíme :D. A teď si vzpomínám, že až bude příroda trochu více k světu, čeká mne slíbené focení svých fotících místeček. Kam chodím často fotit atd. ;)

Podkuršnohorský přivaděč. Umělý potok, podél kterého naleznete pár fajn místeček k focení, například :). Máme jej kousek nad domem.


Co se děje u koní?

PROFILY ZAMĚSTANCŮ NA RSS

13. dubna 2012 v 22:32 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnanců
foto SCH zaměstnanců duben 2012

MAJITELKA, SPRÁVCE RSS
Stela Nováková
Mirek Minář

VETERINÁŘKA

TRENÉŘI, JEZDCI, OŠETŘOVATELÉ

ČLENI JKSS
> rubrika JKSS <

BREYER ČÁST
Lisa Bryanntová
Pavel Vojtěška*Po ponechání kurzoru myši na jméně daného člověka se zobrazí jeho přezdívka, která je pro některé zaměstance velmi typická.

Zuzana Miličková

13. dubna 2012 v 22:30 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnanců
Zuzana má veterinářský závazek s naším ranchem. Je to vlastně jeho hlavní veterinářka. Provádí každoroční kontroly koní, asistuje při porodech, léčí zranění, nemoci... Vděčíme za to, že díky ní jsou všichni zvířecí obyvatelé ranche zdraví :).


Kayla Moissy(ová)

13. dubna 2012 v 21:35 | Koník - majitelka