Květen 2012

PLEMENNÁ KNIHA RSS!!

29. května 2012 v 8:54 | Koník - majitelka
Nedávno jsem zjistila, že můj celkem rozsáhlý chov se vlastně nerozšiřuje tak, jak by měl. nemyslím tím nové přírůstky, ale tzv. služby veřejnosti. Máte zájem o kvalitního plemenného hřebce Un Amiho nebo oblíbenou chovnou klisnu Do Me a Favour? Do teď jste je a mnoho dalších mohli využívat pouze na výslovnou žádost na mail nebo do komentářů. Anebo S/D Listing.
Nyní se však vše mění a já tímto otevírám oficiální stránky Plemenitby RSS!
Naleznete zde plemennou knihu hřebců i chovných klisen (možnost S/D Listingu). Uznala jsem však také za vhodné věnovat jednu rubriku těm koním, kteří z RSS z nějakého důvodu odešli - byli prodáni nebo se již prohání na Věčných pastvinách. Rubrika s názvem "Potomci našich koní" je samozřejmostí. O nových příspěvcích do PK (plemenných knih) a o změnách na webu bude informovat sekce "Novinky". V rubrice "Vzkazy" můžete diskutovat, psát připomínky, pochvaly, polemizovat o budoucím potomkovi po vybraném hřebci, o rodokmenech, co budete chtít s webem související ;). Úplně nazačátek jistě oceníte kratičký úvod, pravidla a také formuláře týkající se připouštění nebo S/D s názvem "Informace, formuláře".
Toť stručný popis struktury webu.

Nabídka hřebců i klisen je prozatím neúplná. Shledala jsem zajímavé chybějící koně dodávat postupně a pravidelně vás o aktualizacích informovat.

Na závěr vám nezbývá nic jiného než samotnou stránku navštívit!


Prodej na RZ Demetri

28. května 2012 v 7:00 | Koník - majitelka
Opět upozorňuji na pravidelné aktualizace LEVNÉHO PRODEJE KONÍ A VĚCÍ u Mazla:


Navíc se zajímavou akcí -> POLUD VÁŠ NÁKUP PŘESÁHNE 300 KČ, DOSTANETE KONĚ ZDARMA! :)

Na prodej jsou i vzácnější kousky, co se týče do počtu v ČR! ;) Také samozřejmě úžasná CMka!
Mazlovi koně můžu jen doporučit! Má sbírka SM je tvořena především těmi od Mazla :).

Můžete např. získat:
Všechny fota by Mazel!

Něco z mého soukromí.. :D

27. května 2012 v 21:31 | Koník - majitelka |  Vše o mně
Ahoj! :)
Napadlo mě, že bych napsala něco z mého osobního života, když to někteří z vás rozepisují do obyč novinek. Na začátek ale malé info k ranchy: Oslava 3. výročí RSS se už konala. Fotky mám nafocené, vložím je co nevidět. Pokusím se :D. Kdo počká, ten se dočká nebo taky dočkej času jako husa klasu ;).

Včerejšek jsem věnovala úklidu domácnosti, pak menšímu focení doma v ateliéru a navečer jsem se s Kačkou a s Lilly projela na koloběžce. Noo... na ten den budu docela dlouho vzpomínat, jelikož jsem se slušně vyflákala :D :D. Aneb nikdy prudce nezatáčejte na štěrku ;). Zvonek na koloběžce je v háji, obě dvě brzdy a řídítka jsou omlácené. Odnesl to levý loket, levé koleno a pravá dlaň, takže jsem mimo provoz co se týče focení na dobu neurčitou. :D Ale nic to není, já se tedy celkem cítím skvěle, akorát mě fakt štve přehnaná starost mého tatínka, který mi hned přednesl kázání o tom, že se mi to už nikdy nesmí stát, že ještě říkal, abych byla opatrná. Jako by on nikdy v mládí nespadl!! :/ Co se jen stane, až někdy spadnu z koně...
Dneska jsem stala do krásného prosluněného rána, ovšem dopoledne se to mírně pokazilo. Opět jsem musela trochu poklidit, postarat se o dědu a o svoje zvířectvo. Kolem oběda jsem smlouvala s Mazlem o velice slibném obchodu :). Následovala příprava oběda pro mě a dědu a sklízení nádobí :O. Pak jsem zhlédla 1. kvalifikaci na Velkou Pardubickou, kterou jsem si nahrála, tu jsem však nedokoukala, jelikož co nevidět jsem si vzpomněla, že mamka Kačky má vlatsně narozeninovou oslavu. Popadla jsem dáreček a valila jsem o ulici dál (:DD). Po oslavičce jsem opět zkontrolovala dědu a vyrazila jsem opět s Kačkou vyvenčit její Lillču a nově i sousedčina jorkšíra. Obešli jsme snad celou naší horní ves Chomutov :). Nakonec jsme se zašly s pejsky zchladit do Chomutovky.
Zítra mě čeká volno kvůli maturitám = Juchů, bez učení! :D Brzy ráno přijde pečovatelka kvůli dědovi, takže musím otevřit a vlastně zkouknout, co se bude dít. A v osm, v osm vyrážím na koloběžce s Kačkou směr psí útulek Chomutov! Jdem totiž venčit pejsky :)). Nu, tak držte palce, ať nedostanu vzteklinu :DD.Lilly :)


Chomutov, vlevo úplně nahoře, pod těmi paneláky je taková podlouhlá budova s červenou střechou, to je 9. ZŠ, tam jsem chodila od 1. do 5. třídy :) A pokud od budovy půjdete jakoby stále doleva, narazíte na Kačky dům a pak půjdete po Havlíčkové nahoru a tam bydlíme v baráčku my! :) :D A nalevo je rozhodně hezčí místo k bydlení, které se nazývá Horní ves. Je tam umělý potok a začínají tam lesy :)

3 roky RSS!

25. května 2012 v 21:02 | Koník - majitelka |  # Já & Ranch

Včera, dne 24. 5. 2012 oslavil Ranch Sweet Success 3 roky své existence.

Je to už pár let, co do této sběratelské komunity patřím :). Je to už nespočet dnů od vzniku prvního "e-ranche" na wbs. Od té doby mě poznamenolo mile i nemile mnoho okamžiků, zážitků i chvílí. Chov se velmi rychle rozšířil a stáje jen vzkvétají. Ranch prošel hodně úpravami a zásadními změnami. Zasvětili jsme se do chovu Breyer a dosáhli jsme velké touhy - kopyta Pter Stone krasavce na půdě ranche. Odchovali jsme hrstku úspěšných šampionů, ukázkových školních koní i malých záraků. Získali jsme něco málo stužek a ocenění a sběratelský svět nás opět o něco hlouběji pohltil. Majitelka je o něco starší :), ale s ještě větším zápalem a cíli. Sama doufá (je si jista), že tento úchvatný a ojedinělí koníček bude součástí života co nejdéle.
Ať žije RSS!


Glitter Words


Glitter Photos
Dar k jubilejnímu výročí nesmí chybět. Třetí narozeniny ranche bude navždy připomínat výjimečný koník tajuplného zbarvení jménem Masquerade. Byl zakoupen na počest RSS a jeho výročí.

Zítra se bude konat velká oslava, společně s přivítáním nových obyvatel. Vše nafotím a jisto jistě zveřejním. Nyní se můžete pokochat symbolem 3. narozenin ranche :) ...Jaký máte názor za celé tři roky na RSS? Na majitelku? Prosím, vyjádřete pravdivý, osobní názor na RSS a jeho majitelku. Chtěla bych vědět, co si o mě myslíte, co bych měla zlepšit a jak mě vlastně berete! :)

Odpočinková CM, možná i Art Resins

22. května 2012 v 21:28 | Koník - majitelka |  Z internetu..
Nějak se mi zachtělo psát :). Už je ale pozdě nahrávat nové fotky, psát deníček... Tak sem aspoň šoupnu odpočinkové fotky zajímavých CMek (možná i Art resins, ale nerozeznám je :DD). Zítra píšem plošné srovnávací testy z matiky. Matika? Toto dopadne...:D
Doufám, že amatérské kopírování se tolik neprojevilo.... tedy že je aspoň polovina obrázků vidět... :D

KTERÝ SE VÁM LÍBÍ NEJMÉNĚ? :)


Novinky + prodej u Mazla

21. května 2012 v 18:14 | Koník - majitelka
Nejprve bych ráda upozornila na VELKÝ LEVNÝ PRODEJ KONÍ A VĚCÍ zde: http://rzdemetri.blog.cz/1205/velky-levny-prodej

Chtěla bych vám přiblížit mou situaci. Tento týden píšeme ve škole ony Plošné testy 9. tříd....no, mám na to svůj názor :D :D.
Do konce roku bych se moc chtěla vylepšit ve škole... Ano, dovoluji si tvrdit, že patřím k těm lepším, ale moje vidina je pouhá jedna chvalitebná a to ze zatraceného matematického cvičení. držte mi palce. Plánuji totiž jako odměnu za vysvědčení náhradní baterku do foťáčku (aneb známe zoufalství, když neočekávaně se ta jedna vybije) a také nějaké to čištění. Netušela jsem totiž, jak náročný bude tento typ fotoaparátu na údržbu. To víte, opatlaná čočka objektivu a displej nevěstí nic dobrého ;). Ve hře jsou možná ještě moje vysněné první jezdecké kožené holínky, ale spíš mi vyjde asi zmiňované vybavení k foťáku. Takže na tomto webu se budu zdržovat málo jako dposud. Ale nebojte, prázdniny přicházejí! :)
Mezi koňmi nic nového není. Snad jen, že něco znova nečekaně přibyde ;). A také mám několik várek nových fotek jako třeba trénink Yasirré (BH Brituš), trénink Mallow Flowa a bůhví co ještě :D. Začínám si pohrávat s myšlenkou, že bych už začla střádat nápady na přednastavování článků na dny, kdy tu o prázdninách nebudu. uvidím.
To by bylo asik vše, co jsem chtěla sdělit. :)
Zatím se mějte! :)

Na fotce pózuje Lord, můj miláček, ale všimněte si spíše provedení fotky. Tím chci říct, že je focena bez blesku v temné stáji... No není dokonalá? Myslím, že ti, co moc dobře znají focení ve stáji bez blesku ví, o čem mluvím! Hmm... tak to jsem svého Sama podcenila! ;)

Obnova CCAS

20. května 2012 v 11:18 | Koník - majitelka

www.ccas.blog.cz

To je webová stránka České Sběratelské Asociace Schleich modelů koní.
Nyní je opět v provozu! Doposud byla spíše neaktivní a preferovala se jako informační kanál.
Avšak sběratelé projevili zájem o udržení této společnosti a ochotná anihorses se nabídla ke správcovství. Určitě nám dáte za pravdu, že je to docela velká naděje ;). Takže od teď - navštěvujte web a těšte se z článků.
Nepořádky ohledně členství budou brzy vyřešeny.

Ať žije Schleich! :)

RP Locarno a RP Gold Fever naprodej! nebo na výměnu

19. května 2012 v 23:54 | Koník - majitelka
Kiiki vymění nebo prodá dva CENNÉ BREYER TRADITIONALY!
Jedná se o Locarna 62 (klusající hnědák) a Gold Fevera (pinto skokan). V ČR oba nesehnatelní! Kiiki upřednostňuje výměnu, ale lze i prodat, avšak cena neklesne pod tisícikorunu.

Více v článku http://ranchperla.blog.cz/1205/prodam-ci-vymenim-dva-traditionaly .

OBĚ FOTKY PATŘÍ KIIKI! www.ranchperla.blog.cz

Sčítání modelů 5. 4. 2012

19. května 2012 v 12:48 | Koník - majitelka |  # Já & Ranch
Po dlouhé době jsem opět sečetla své modely. To mi připomíná, že musím aktualizovat miniinfo v menu :D. Nikdy jsem nezveřejňovala článek tohoto typu, ale myslím si, že by vás to mohlo zajímat. Předpokládám, že patřím do inteligentní společnosti, která ví, že se tímto způsobem nemám potřebu chlubit, ale že se s vámi chci podělit o svou sbírku ;).
Bohužel jsem fotky našla až nyní...takže sčítání se provádělo ještě víc, než před měsícem..:D Od té doby přibylo pár koní, ale to nějak výrazně sbírku neovlivnilo :).Další nováčci a jejich fotky (2. díl)

18. května 2012 v 15:15 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Jak jsem slíbila, přináším fotky nováčků od Mazla. Malovaný paintík mě opravdu dostal! :) Ani jsem vlastně nečekala, že tolik zapůsobí! Má své kouzlo a nebojí se jej použít!! ;) Jmenuje se Mallow Flow a je to polobratr RZD Meatflyie. Malovala Mazel, moc za něj děkuji! Tento mold jsem vždy chtěla - je úplně podle mého gusta --> me gusta :D.
Druhým novým obyvatelem je klisna. Jmenuje se My Signature a jejím bývalým domovem je taktéž RZ Demetri. Pochází však z Wispering Wind Ranche od Lin, kterou je také malována.

Mallow Flow
Je 8letý hřebec plemene Paint Sport Horse. Přijel z RZ Demetri, kde má i svého polobratra Meatflye. Byl ježděn převážně westernově, později anglickým stylem. Má skokový talent a nadšení pro práci, která vyžaduje rychlost a obratnost. Plánujeme s ním započít menší skokovou kariéru, ale také začlenění do plemenné knihy a hlavně složení plemenných zkoušek. Je velmi temperamentní, což je trochu nevýhoda, ale časem, myslím, zmoudří.

My Signature
Tato hnědá klisna pochází z ranche Wispering Wind, později zavítala na RZD a doufám, že její konečný domov bude právě RSS. Je to americká saddlebredka. Už postarší a zasloužilá matka. Na ranchy jí plánujeme především poklidný pobyt. Především jako školní kůň a kůň pro radost, ale také do chovu. Je to citlivá, skromná a pokorná klisna. Bohužel je mírně dušná, ale box bez prašné podestýlky není problém. Všichni si ji pro svou povahu velice oblíbili.

Celé album, nejen Mallow Flowa a My Signature, ale i předešlých nováčků Dots&Dashese a This Is Ita naleznete zde: