Červen 2012

Ozvěna

30. června 2012 v 21:56 | Koník - majitelka
Tak se tedy po delší době ozývám ;)...

Velice mě mrzí co se to tu na e-ranchých děje... Mé oblíbené ranche a kamarádky končí, připadá mi že se tu všichni rozhádali... A k tomu ještě konec TH. Začínám se toho všeho bát - nemůžu uvěřit - to se to vážně takle všechno nějak zvrhlo? Asi před měsícem jsem si myslela, že ta "sběratelská krize" v ČR je jen nafouklá bublina, že se to zvládne. :O Opak je pravdou. Já sama jsem chtěla přispět do vínku se svou pomocí při záchraně TH a vůběc sbírání modelů koní v Česku, ale jak se píše v Analýze od TH - já nechci být tím tahounem. Na to nemám. Takže - ano, čtete správně - vzdávám jakoukoli větří záchrannou akci zdejší komunity sběratelů. Nějak nemám žádnou motivaci a ani naději... Nejspíš to pomyslně ukončím tím, že se stáhnu více do ústraní a problémy nás všech spíše ponechám na ostatní. Budu se starat raději o sebe. Vím, že to vyznívá více či méně sobecky, avšak pochopte jak je těžké s touto situací pracovat ba sebemenší krok pro ni udělat. Všichni to jistě víte možná ze svých zkušenností nebo vás chování ostatních natolik znechutilo. Já jsem svůj závěr vyvodila bohužel z obou příčin.

Co se týče mé vlastní sbírky a počínání okolo ní, nebojte - nic se nemění! Sbírám Schleich, Papo, Bully, CollectU, Safari nadále, Breyer bohužel jen od sběratelů tady v ČR. Ale ostatně - TH jsem převážně nevyužívala, poslední roky kupuji Breyer od předešlých majitelů. Avšak to víte, že mě konec TH zasáhl kvůli ostatním jeho uživatelům a kvůli celkové situaci, co to způsobí... Rajče i stránky plemenitby nadále spravovat budu a co se týče této stránky webu - na toto prohlášení jste jistě nejvíce zvědaví - nadále budou fungovat jako nyní. Ano - situace je zlá, ale já rozhodně nemíním uznat, že jestliže končí většina ranchů a všude je pochmurná nálada - u mě to bude také. Nikoli. Jistěžě mě to mrzí i štve, je mi do breku, ale chci aby alespoň jeden sběratel nebyl ovlivněn... Jsem si jistá, že v tom neuůstanu takto sama...ne? :)

Takovéto CM jsem vždycky obdivovala... od samého začátku jsem si odpřísáhla, že za tu dobu, co budu provozovat sběratelství, musím nějakého podobného na této úrovni sama vytvořit. Vidíte? Budu to teda ještě dlouho! ;D :D

Trochu uvolním atmosféru a chci vyzvat všechny, kteří chtějí být mými Oblíbenými stránkami (tedy ti, se kterými jsem spřátelila), ať jsou tak laskaví a napíší do komentářů adresu na sránky svého ranche, abych si vás mohla přidat do seznamu. Vím, že to ode mě zní tak....nepořádně, ale je to pravda - mám v tom nepořádek. Moc se vám za tuto nepříjemnost omlouvám :).

Mimochodem... Zítra odjíždím na to nejúžasnější místo s živými koňmi. MÁTE PŘEDNASTAVENY ČLÁNKY NA KAŽDÝ DEN! ;)Otevřete oči!

16. června 2012 v 19:11 | Koník - majitelka |  # Já & Ranch
Když s etak všude koukám... sběratelství v ČR jde všemi směry do háje... TH končí, staré sběratelky ukončují činnost, je tu stále více chamtivosti a závistivců... Taky jste si toho všimli? :/

Moc ráda bych rozjela propagandu tohoto krásného koníčku jako je sbírání modelů koní. Už na CLS jsem navrhovala TH stánek s nějakým tím propagačním materiálem, jenomže nikdo se neuráčel reagovat na můj návrh ;).

Teď čtu komentáře u Naervonina článku a Terybery mi doslova vidí do hlavy. Letáčky. Co kdybychom za pomoci CABHB vymysleli pár druhů letáčků, které by pojednávali krátce o sběratelství a k tomu nějaké lákavé fotky modelů a pár odkazů na některé ranche a na CABHB? Ty podoby letáků by se umístili na CABHB z toho by se rozšířily na naše ranche a každý ve svém zájmu by si jich pár vytisknul a rozhodil po okolí svého bydliště?

Samozřejmě... Je to určitý ideál, který se snadno "řekne a těžko zrealizuje". Tvorba letáků, jejich umístění na web, samotný tisk... to všechno by se prodražilo jak na čas, tak na finance. Ale myslím, stálo by to za to! Sakriš.... vzchopte se! Zdá se mi, že tu většina brečí nad koncem TH a vůbec celým sběratelstvím a jediné, co dělají je opravdu jen ten nářek a bědování. Já se na to už nemůžu koukat...ráda bych pomohla...vymyslím i něco dalšího! Avšak jako jedfnotlivec to nedokážu!! :/

Foto by Cof*

Téměř vše se daří!

16. června 2012 v 15:15 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Musím se s vámi opět podělit o něco ze života, nedá se nic dělat :D :P.

Předminulý týden jsem byla na koních. Možná si pamatujete, jak jsem měla trochu strach z toho bláznivého ryzáka. Ne, nakonec vše dopadlo víc, než ideálně! ach, mám z toho radost! ♥ Ten kůň je tak úžasnej... až na ty jeho občasné, ale vážné vrtochy... je to opravdový jezdecký kůň. Ty pohodlné chody, ta citlivost na pobídky. Nedá se to srovnat třeba s Luckynm nebo s Lordem :'D. Nu, doufám, že mi ho zase někdy svěří. Ale musí k tomu být prý "příhodné podmínky", protože, jak už jsem říkala, je to pořádný divoch.


Zdroj: http://konolog.rajce.idnes.cz/Twingo/#IMG_2477.JPG
Twingo je ten v popředí ;)

PRODEJ U NAERVON

14. června 2012 v 20:28 | Koník - majitelka
Prodej u Naervon!!

http://silverhooves.blog.cz/1206/prodej


Můžete získat spoustu cenných modelů, jak OF tak i mohérová CM! Mimo jiné i krásné haltery pro SM velikost a také jiné příslušenství!

Například tento krasavec se také prodává...


FOTO BY NAERVON!

Kondiční trénink Yasirré le Amber

9. června 2012 v 20:50 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Bára dnes večer vytáhla Ambru ven. Jelikož se Ambra připravuje na enduranční závody, cíl tréninku byl jasný. Naplánovali si převážně klusovou vyjížďku, s trochu náročnějším terénem. Většina cesty se táhla kolem potoka, nepotkaly skoro žádného člověka, což značilo příjemný, pohodový trénink. Od potoka zabočily směrem do prudkého svahu a nakonec lesní cestou z táhlého kopečka domů. Ambra měla svoji závodní enduranční výstroj, protože je při práci nejpohodlnější.http://zlatapodkova.rajce.idnes.cz/Kondicni_trenink_Yasirre_le_Amber

Fotky se neeeskutečně povedly, alespoň já si to myslím. Pak jsem poupravila na sytější a kontrastnější barvy v programu. Takle je to přesně mého guta. Možná se vám budou zdát moc přehnaně syté... ale já to tak mám ráda. Vadí vám to moc? Jaký na to máte názor? Dole máte zcela neupravenou fotku - tak jak byla z foťáku.


Héra // SHIR // PAPO

6. června 2012 v 18:17 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnanců

|RODOKMEN| |FOTOGALERIE| |MODEL|

Fearless Firefly // A1/1 // CollectA

6. června 2012 v 18:08 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnanců
|RODOKMEN| |FOTOGALERIE| |MODEL|

Prodej u Mazla...aktualizováno

6. června 2012 v 14:21 | Koník - majitelka
Toto není jedna z mnoha obyčejných reklam, přeci nejsem reklamní tabule. Tímto upozorněním chci pomoct Mazlovi a aspoň trochu zabránit zrušení RZD...nemá to lehké, soucítím s ní :/. Pár koní z prodeje mi už docestovalo, třeba takový Mallow Flow, My Signature... nyní čekám třeba na Antonia nebo na Le Patrona. Vřele doporučuji!
PRODEJ CENNÝCH KOUSKŮ ZA NEJNIŽSÍ CENU!!


Jaro 2012

2. června 2012 v 21:56 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Tak přece jsem se dostala k druhému článku :).
Včera začalo prý meteorologické léto a navíc jsem dnes třídila ikony, takže tu máte mix fotek z jara 2012! Jako minulý rok :). Ikdyž...některé fotky jsou i z ledna. Prostě mix rokem za dobu od Vánoc :D
Zítra v sedm večer jdu jezdit a vypadá to, že poprvé dostanu stájového divocha...pořád tomu nemůžu uvěřit... třeba to byl žert :D Ale stejně, držte mi palce, ať mě Twingo nesundá nějak nešťastně... :D.
Btw, účastníci SLS 2012, jaké to bylo??? :)
P.S.: Datumů na fotkách si nevšímejte... nějak mi to program rozházel... ale vězte, že většina jich je opravdu z jara 2012 ;). Některé nejsou foceny mým novým skvělým foťákem, ale stojí za to :).

Konečně hotovo a žádné starosti

2. června 2012 v 13:23 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Poslední dobou mám ve všem zmatek a taky mám takové zvýšené nutkání, že vy ohledně RSS také :D. Ale nemusí to být samozřejmě pravidlem :). Zkrátka - je to další takový zpravodaj, co se bude dít.
Mám - jako vždy - desítky fotek. Přemýšlím, že některé - méně důležité a časově nevázané (tréninky, galerie atd.) si ponechám jako náplň některých přednastavovaných článků na prázky... Omg, vždyť oni už jsou za měsíc!! ^^ Letos se na ně opravdu opravdu těším! Už abych začla přednastavovat :DD. Akorát mi vždycky vadí, že alba na Rajčeti se přednastavovat nedají :( :D.

Vy, co jedete na SLS, užijte si jej za mě. Já chtěla jet, ale mamka (aneb můj hlavní dopravčí :D) jede někam na školení, což znamená delší cestování a s tím spojené finance, které by se jinak vynaložili na cestu do Poděbrad na SLS! :'( Další špatná zpráva je, že se mimo jiné mamce zdála cesta z Chomutova do Poděbrad moc dlouhá, takže moje šance na MLS jsou ... 20%? :'O Ale já to dokážu! 8-)

Jak říkám, mám hooodně fotek. Jako třeba ty tréninky, fotogalerie, vyjížďky, připouštění :), fotky mých domácích mazlíčků, jiné fotky, fotky Lorda a Luckyho... stačí jen zveřejnit.

Co se povinností týče, konečně - konečně - konečně mám absolventské prace hotové! Ve čtvrtek byla vernisáž zahajující výstavu výtvarného oboru ZUŠ Chomutov, kde je i něco ode mě! :) Jsem tak šťastná, že už to mám za sebou. Vybrala jsem si téma koníky, bohužel jsem z časových důvodů na výstavě ještě nebyla, ale pokud byste chtěli, můžu něco nafotit a zveřejnit... :)

Toto je jedna z mých nejpovedenějších fotek z nového foťáku. Samozřejmě nepřehlédnete trochu hrubší chybu v kompozici, co se týče useknutí klasu v pravém horním rohu, ale z hlediska technického - potlesk mému zdatnému kompaktu :). Minimum odlesků, prostě - dle mě - krása ^^. Také bych mohla mírně poupravit na sytější barvy, ale mně se líbí taková, jaká je :). Jsem na ni hrdá! alespoň prozatím.