Červenec 2012

Statistiky - 12. - 18. července 2012

31. července 2012 v 20:52 | Koník - majitelka
Návštěvnost webu mě sice moc nezájímá a hlavně na ní neberu hlavní ohledy, ale přecijen, týden, o který se s vámi podělím, stojí za ukázku! Moc mě těší. Blog mě baví psát, mám jej jako koníček a doplněk ke sbírce, ale ta návštěvnost samozřejmě také hraje roli v dodání motivace :). A ještě více překvapující je, že týden od 12. do 18. jsem tu nebyla a byly jen přednastaveny články!
Děkuji vám věrným návštěvníkům! :)

18. července 2012116
17. července 2012128
16. července 2012102
15. července 201297
14. července 2012103
13. července 2012108
12. července 201285


Za odměnu jeden moc hezký kůň s ještě lepším postrojem! ;)

MCH - 11 Model, na který jsem nejvíc pyšná

31. července 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Nad tímto modelem jsem nemusela zas tak dlouho přemýšlet. Jsem pyšná na celou svou sbírku, protože vybírám jen ty koně, kteří se mi líbí nebo ke kterým mám opravdu vztah. Jen z těch se skládá moje sbírka a tímto důvodem jsem pyšná na všechny. Avšak. Jeden se musí vybrat. Volím koníka, který mou sbírku opravdu zdobí jak svým vzhledem, tak svou značkou výrobce, svou určitou nedosažitelností, dobrým původem a štěstím díky němuž jej můžu mít. Nemůže to být nikdo jiný než Poco Golden Bar zvaný This Is It.


MCH - 10 Nejvíce flekatý model

30. července 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Tím je asi..... Mám více adeptů a vůbec neodhadnu, který z nich má více fleků či puntíků :D. Takže abych to měla z krku, vybrala jsem Masqueradeho. A to z toho důvodu, že on má vlastně na sobě jak puntíky, tak fleky. Zkrátka takovou změť všeho dohromady. Vytváří to však moc zajímavé zbarvení a hlavně, pokud se dobře zadíváte, najdete i několik siluet koní ;).


MCH - 09 Nejnovější model

29. července 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Nejčerstvějším nováčkem je opět Schleich hříbě. Je jím neuvěřitelně roztomilé hříbátko Camargue. Přesně 17. července jsem úplnou náhodou zavítala do našeho nového Pompa, protože jsem ve výloze viděla Collecťáky! Avšak mezi nimi jsem si nevybrala, docela mě okouzlila černá Světluška, hmm, říkám si, že bych mohla té své hnědé pořídit sestřičku :D. Nu, postupuji teda ke Schleich stojanům. A najednou, něco malého, hnědého, cválajícího a hvězdičkou na čele. A už bylo moje :).

Zdroj google obrázky.
atím nemám vlastní fotku, jelikož se hříbátko ještě nenarodilo :DD.

CM Mon Avenir

28. července 2012 v 22:01 | Koník - majitelka |  CM mé výroby
Lákala mě výzva vyzkoušet si jedno z nejnáročnějších zbarvení (myslím tím na realistické namalování) a to dapple grey (česky grošovaný bělouš). Tyto prázdniny jsem si řekla, že opravdu zamakám na své činnosti v CMkaření. A tento hřebec měl být důkazem mé snahy. A myslím, že se hodně povedl! Nevím, co na to řeknou odborníci, ale mně osobně dodal obří várku motivace :). Jsem na šimlíka pyšná! ;)
Jeho jméno je další významná věc. Jmenuje se Mon Avenir. V překladu z Francouzštiny to znamená "Moje budoucnost". Chci tím říct tři věci. Ta hlavní je, že moje další CMka neklesnou pod jeho úroveň (budu se snažit). Je to veliký úkol ;). Další věcí je poděkování. Pojmenovala jsem ho po ranchy Mon Avenir, který vlastní Lanya. Tato báječná sběratelka mi umožnila vlastnit tak přenádherné modely jako třeba Do Me a Favour, Silver Moon nebo Dots&Dashes. A poslední věcí, kterou trochu nahlédnu do budoucna - koník je plemene Selle Francais (francouzský jezdecký kůň), a to proto, že to byl dřív vlastně Persy a ten byl také tohoto plemene. Proč Persy už není se dozvíte co nejdříve v příběhu, který však má smutný konec.

Chci vás upozornit, že ačkoli se CM věnuji, nejsem žádná odbornice na názvosloví, pracovní postupy a techniky z této oblasti, snad se to časem změní :D.

A nyní modelové věci..
Původní podoba: Schleich bílý vzpínající se mustang
Inspirace: dapple grey
Změna moldu: ne
Technika: repaint - akrylové barvy
Zajímavosti: Prodloužená hříva, groše, podkovy, žíhaná přední kopyta
Délka práce: cca 3 hodiny

JEŠTĚ IN PROGRESS:

Nová rubrika - CM mé výroby

28. července 2012 v 20:27 | Koník - majitelka |  CM mé výroby
Tento článek je přelomový z různých hledisek. Za prvé - zavádím novou sérii článků - tzv. CM (Costumized modells). Něco vám to připomíná? Ano, je to na způsob jako má Naervon, protože - za druhé - pokud chceme alespoň trochu znovu rozject české e-ranchování, myslím, že bychom se měli zapojovat do různých aktivit a pokračovat ve zvycích jiných sběratelů, aby to tu alespoň trochu ožilo. Modell Chalenge byl mimořádně vyvedený, takže já tedy pokračuji v článcích, které představují CMka vlastní výroby.

Bezprostředně po tomto článku zveřejním první právoplatný příspěvek do této rubriky. Bude o výjimečném modelu a to nejen z hlediska costumizingu ;).

Připojte se také! A představujte své Costumized Modells v jiném světle! Piště o pracovním postupu, o zajímavých detailech o tom, proč CM vzniklo a co plánujete dál! Berte to jako menší projekt na téma podpory Costumizingu v ČR! :)

I taková může být cesta sběratele, který se rozhodl zkusit metodu přemalovávání modelu :)

Dapple gray in progress

28. července 2012 v 10:09 | Koník - majitelka |  CM mé výroby
Právě teď už hodinu pokračuji ve tvoření nového koníka. Je to teda jenom "paintjob", ale myslím si, že bude stát za to! Už má základní vrstvu, druhou vrstvu šedé na stínovaných místech a taky první vrstvu grošíků. Ano, čtete dobře, opět si zahrávám a tentokrát asi u nejkomplikovanějšího zbarvení snad co existuje :D. Je to dapple gray aneb grošák. Zadek - jeho hlavní grošovaná dominanta je už hotová ;). Ještě nahodit groše na břicho z druhé strany a trochu na plece. Nakonec vystínovat nohy (ty zadní ještě nejsou hotové) a namíchat čistě bílou na dvě ponožky a lysinu. Možná i růžovou šňupku. A bude to! Počítám tak ještě s hodinkou práce. Pak nalakovat a jestli se poštěstí, odpoledne už bude focení! ;D
Našla jsem si na netu pár inspirací, které vidíte dole. Zakomponovala jsem do jednoho koně od každého něco a dopadlo to asi takto!


Inspirace č. 1

MCH - 08 První model, který jsem si koupila

28. července 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Jé, ta nádherná chvíle, kdy jsem jako malá s taťkou vešla do Pompa a vybírala si něco tak úžasného jako byla zmenšenina mých nejoblíbenějších zvířátek. Pamatuji si, že to bylo jednoho pozdějšího odpoledne, kdy jsem s taťkou čekala na mamku, až přijde z nějakého setkávacího večírku z její práce či co. Čekali jsme bohužel do večera, taťka z toho nebyl nadšený, ale já byla šťastná ze svého nového kamaráda ;). Bylo to Schleich hannoverské hříbátko. Ten večer pro mě nebyl dlouhý, hrála jsem si s hříbětem jak cválá po kamenné zídce a podobně :D. A tak.... to vlastně všechno začalo! :') Následoval Schleich vzpínající se pegas Snížek, Schleich Lipicán Sedar... :)


Přípravy na rozmar počasí

27. července 2012 v 17:30 | Koník - majitelka |  DENÍČEK
Dnes očekáváme v podvečerních hodinách bouřky, přívalové deště, možná i kroupy a podobné rozmary počasí. Pro jistotu se na pastvinách zabezpečily vědra a žlaby, zkontrolovaly se ohradníky a zajistily potencionálně nebezpečné větve a stromy. Uklidilo se nářadí, posbíraly se zapomenuté ohlávky a vodítka, zabezpečily se dveře a okna u stájí. A také seno a sláma pod přístřeškem a valník na hnůj, abychom to po sebemenším větříku nemuseli sbírat po celém dvoře. Nu, nejspíše je to přehnanější varování před slabou bouřkou, ale lepší je být připraven na vše.


MCH - 07 Nejstarší model (Podle roku výroby)

27. července 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Tak to je docela zákeřné téma, jelikož já sama nevím, který z mých koní je vlastně sám o sobě raritou právě pro jeho modelový věk! Ihned jdu okoukat koním břicha :D. Hotovo. Tím modelem (jestli se dá považovat za právoplatný model) je stařičký Safari LTD hřebec velikosti SCH (možná o trochu menší) se stejným datem výroby jako můj rok narození! To se to bude hezky pamatovat! :) Pelgrim, rok výroby 1997.


(omlouvám se za ošklivou fotku, je hodně stará, budu muset Pelgrima přefotit, zaslouží si to)