Srpen 2012

DARUJI NALEZENÉ ŠTĚNĚ KŘÍŽENCE

25. srpna 2012 v 16:05 | Koník - majitelka
Zdravím vás všechny.
Stalo se několik zásadních událostí kvůli kterým nejsem přítomna na tomto webu. Shrňme si je ve stručných, ale jasných bodech:

  • Pomalu ale jistě je tu škola. Připravuji se na rozřazovací testy z Angličtiny a z Němčiny.
  • Pomáhám ve psím útulku. Venčím si tam svého budoucího psa, venčím i ostatní psy, kteří to potřebují, krmím... Dobrá předveterinární práce Usmívající se, ale velmi náročná fyzicky i psychicky.
  • Dokrmuji a starám se o čtrnáctidenní štěně. Nějaký pitomec jej pohodil u autobusové zastávky v Chomutově. Je to docela fuška. Každé tři hodiny musí jíst, pak následuje vylučování, které zatím nezvládne sám. Pak proběhnout a spát. Tneto režim mě čeká až tři týdny. Dokud mu po tuto dobu neseženu nový domov, půjde do útulku. Takže prosím vás, všechny dobré lidi, abyste mi pomohli najít jeho novou rodinu. Zájemci nechť se ozvou na tel. 736 672 155 nebo na e-mail shante97@seznam.cz . Byla bych vděčná, kdybych s novým majitelem mohla zůstat v kontaktu i nadále. Šiřte prosím tuto zprávu dál.

Kříženec, chlapeček jménem Brix. Černý s hnědými znaky, bílou náprsenkou a modrýma očima. Mohutnější postavy. Zatím nelze určit, k jakému plemenu by se mohl podobat. Je aktivní, rád si hraje a je velice přátelský. JEN DO PROVĚŘENÝCH DOBRÝCH RUKOU. Štěně daruji.
Kontakt pro zájemce:
Dominika Kopecká
tel. 736 672 155

Skoky se Stablemates 4× jinak

20. srpna 2012 v 11:54 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Už je to déle, kdy jsem nafotila docela pěkné fotky. Snažila jsem se využít některé moldy SM docela jinak než na co jsou předurčení. Třeba takovému Mallow Flowovi se trénink skoků moc vydařil. Zato This Is It je spíše westernový typ, takže pracoval s kavaletami. Malý Tabasco zažil netradiční skoky ve volnosti a rozený skokan Leelee (Le Patron) si vyzkoušel celou řadu různých skoků, také ve volnosti.

Který kůň se vám při skokové práci líbí nejvíce?? :)


P.S. Článek jsme našla v rozepsaných... z 5. srpna. Zapomněla jsem ho zveřejnit, kdežto album už dávno na Rajčeti je. :/

Jezdectví na LOH 2012

19. srpna 2012 v 16:29 | Koník - majitelka |  # Já a (živí) koně
Po nádherném letním sportovním pokoukání jsem si řekla, že se s vámi musím o svých postřezích podělit.

Jezdecké disciplíny, včetně moderního pětiboje-parkuru se konali v Greenwich Parku. Celkem 40 států se zúčastnilo jezdeckých disciplín, parkuroví jezdci se sjedou z 26, drezurní z 23 a jezdci všestrannosti z 22 zemí. Do olympijských stájí dorazilo celkem 219 koní.CM Aliya Najett

17. srpna 2012 v 14:05 | Koník - majitelka |  CM mé výroby
Aliya vznikla vcelku nečekaně. Moje bývala arabská klisna totiž utrpěla z důvodů mého rozmaru. Asi před rokem jsem ji chtěla změnit mold, tudíž jsem jí ocásek odřízla od nožky, ke změně došlo, ale vinou gumového materiálu, ze kterého se skládá se ocas vrátil do původní podoby a Coru tak hyzdila ploška sečné rány na levé zadní noze. Chudinka, a jak horlivě jsem jí kdysi hledala a nakonec jsem ji sehnala až v Německu. Tohle si fakt nezaslouží. Po úspěšném CMku Mon Avenirovi
jsem se rozhodla Corinku tedy vrátit do lepší podoby. Hodně dlouho jsem rozmýšlela jak jí upravit. V úvahu padl pstružák, pinto, pak jen skořicový nádech, ale nakonec jsem skončila u toho pinta. Ocas jsem celý odskalpovala. Dala jsem si záležet na novém, propracovanějším ;). Její konečná podoba se mi líbí. Avšak, není to to pravé ořechové. Nevím, prostě mi na ní něco nesedí. Myslím, že bude nejvhodnější si poříditnovou Coru, jelikož její nová podoba není dokonalá na to, aby mě nemrzela její OF podoba. Aliya jí však bude dělat společnost :).

Původní podoba:
Schleich arabská klisna 2008
Inspirace: žádná předloha, z hlavy
Změna moldu: ano, nový ocásek se vším všudy
Technika: repaint - akrylové barvy, suché křídy, costumized mold - samotuhnoucí keramická hlína
Zajímavosti: nový ocásek, pinto znaky
Délka práce: asi 4 hodiny s přestávkami

In progress:

Pozdrav z Chrastavy

16. srpna 2012 v 11:29 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Ahoj,
je tu problém s internetovým připojením na můj notebook, proto nebudou články, bohužel (teď píšu z jiného PC).
Nyní jsem v malé vesničce Václavice, ano, na "magické zahrádce" už vzniklo pěkných pár fotek.
Navíc mám jednu skvělou zprávu, alespoň pro mě. Moje teta bydlí v domě v přízemí a přesně v patře nad ní se nově nastěhovala Lintith s rodinou. Takže se každý rok budeme potkávat alespoň mezi dveřmi :).
Noví koně od Mazla přišli přesně v den mého odjezdu, stihla jsem je. Všichni, ale opravdu všichni tři jsou krásní, nemají chybu. Mockrát děkuji Mazlovi a vřele její studio doporučuji! ;) A mimochodem, jukněte na rzdemetri.blog.cz jelikož jsou na prodej dva arabi. Jeden rezavý mohér (mold hodně staréhoaraba) a druhé appa arabka (arabka 2008).
Také děkuji svým návštěvníkům, kteří mi dělají pravidelně radost svými komentáři. V sobotu odjíždím za další tetou do Liberce a tam už internetový spoj bude, tudíž nashledanou v sobotu! :)


Od úterý do úterý nic

13. srpna 2012 v 22:22 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Nadpis mluví jasně. Pro některé bohužel, pro další třeba i bohudík.
Zítra odjíždím za tetou do Chrastavy, následně do Liberce. Beru Schleich, jelikož teta má moc krásnou zahradu a když na ní zasvítí slunko, vznikají vítězné fotky do Photo shows! :D Miluji to tam, je to hotový ráj pro focení ;).
Beru s sebou vlastní CM painta Dive Into the White, je to pinto tobiano splash. Dále další vlastní CM pintabianku Aliya Najett, článek o ní zítra. Pak beru ještě vypůjčenou american curly horse Lady Lovely Curly. Je to zvláštní plemeno! ;). A nakonec z řady SCH - zítra si na poště vyzvedávám koníky od Mazla - všechny jsou CM, takže letos je vše v duchu Costums :D. Je to koník velikosti SCH předělaný na pinta - Fernet Stock Orange (miluji to jméno:D), dále SCH AQH Paint the Sky předělaný na painta a palomino tažanda Roosevelt. A v neposlední řadě také Stablíky Sweet Fairytale, Masqueradeho, My Signature a chipse Nonsense. Úplně všichni mají před sebou focení do RACLM photo show ;). Snad se vyvede...
Vy přednastavené články nemáte, nu, jak jsem psala na začátku...

Zatím se tu mějte! Doufám, že během toho týdne nepřijdu o žádnou zásadní věc tady na e-rančích ;).

Orange, co na něj říkáte? Je velikosti Schleich. Co byste tipli, že je zač? Třeba jaké je značky?? :)

MCH - 20 Model, který jsi nikdy nechtěla a přesto je v tvé sbírce

10. srpna 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Nevím proč, ale na toto téma jsem se těšila. Snad proto, abych vás seznámila s úžasným příběhem našeho Samuela...
Před pár lety, kdy jsem si se Schleich více hrála, než je fotila, jsem si s Naty prohlížela katalog. Moc nás zaujali koně jako pinto, lipicán, hannoverka. Stojící Appaloosa valach pro nás nebyl vůbec zajímavý. Jednoho dne jsem přišla do Pompa a on tam stál. Ze zvědavosti si jej prohlížím. Moje reakce byly asi takovéto: No teda, je fakt zvláštní, jen stojí, není ničím zajímavej a navíc jeho povrch je podivně lesklý a hladký. Vlastně se mi vůbec, ale vůbec nelíbí... Jeho výjímečnost jsem si uvědomila až tehdy, kdy byl nesehnatelný. Postesklo se mi po něm. Zajímavé, vždyť pro mě byl docela ošklivý? A teď? Teď po něm toužím! Hledám a hledám, v kamenných obchodech není k sehnání... Obdivuji Mazlova Moonlighta. Až najednou - sběratelka jménem Katiik rozprodává sbírku! A mezi nimi je i můj Appa valášek! Zachvíli je můj, jenom můj. Je to zároveň i první model, který jsem koupila "z druhé ruky" :). Jsem za něj nesmírně vděčná. Je krásný, neponičený a i výstavně úspěšný :).


Omlouvám se za šílenou fotku, musím co nejdříve vzít Sama ven před objektiv :).

Nyní následuje krátká pauza v MCHování. Ještě zbývá deset článků (mezi nimi i pár mých MCH).

MCH - 19 Nejúspěšnější model

9. srpna 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Nejúspěšnějí kůň na ranchy. Tímto oceněním se pyšní jeden výjimečný koník. Pochází z
úspěšného ranche Silverhooves. V ČR je jediný (a byl by ještě úspěšnější a majitelka šťastnější, kdyby to taky i zůstalo :)). Nemusím vám představovat španělského hřebce rosegray Me Blanca. Je úspěšný jak ve Photo Shows a na Live Shows, tak i v chovu. Nezbývá mi nic jiného než popřát mnoho štěstí do dalších let!


Výsledky RLM PPJ 2012

8. srpna 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  Naše úspěchy
Výtečná photo show Jany Š. započala soutěží pro modely velikosti Traditional. Ačkoli v této disciplíně RSS moc zdárné není, vybojovalo si post tří nejúspěšnějších ranchů RLM PPJ 2012 (alespoň co se počtu umístění týče).
Těchto nádherných umístění si moc cením a dodalo mi to i motivaci. Největší želízko v ohni ale teprve přijde. Září a s ním RA PPS se Schleich S :).

Kategorie: reálná scéna
1. místo - Yasirré le Amber a Bára Svobodová; Koník
Kategorie: ostatní
Hodnocení: Souhra jezdce, koně a vybavení
5. místo - Cloudy Satim a Bára Svobodová; Koník
Hodnocení: Realističnost fotky
4. místo - Blossom Be Mine a Susan Moissyová; Koník
5. místo - Cloudy Satim a Bára Svobodová; Koník
Kategorie: Anglické ježdění
Hodnocení: Souhra jezdce, koně a výstroje
5. místo - Cloudy Satim a Bára Svobodová; Koník
Hodnocení: Realističnost fotky
1. místo - Yasirré le Amber a Bára Svobodová; Koník

Nejcennější je vítězství z Reálné scény. Snažím se fotit modely co nejrealističněji a toto je skvělá odměna za snahu! :)


Dvě "zlaté" fotky :). Bára může být na svou novou klisnu právoplatně pyšná. Jejich 1. společné soutěžení a hned bezvadné výsledky!

MCH - 18 Největší model

7. srpna 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Jsme těsně za polovinou MCH. Věřím, že to není fuška jen pro mě pisatelku, ale i pro váš čtenáře. Ale je to fajn změna, ne? :)
Velikánem v mé sbírce je rozhodně Invisible Fire Twix, a když jej položím a podstavec, na Ambru a na Cloudyho kouká z mírné výše :).