Září 2012

Změna - ale jak na ní.

28. září 2012 v 10:21 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Vážně se omlouvám za samé zvláštní nadpisy (a někdy i články) za poslední dobu, ale mám tolik věcí, co chci vyjádřit. Vše se mi to plete dohromady a nevím, co říct dřív. Ale snad je to tím mým vnitřním zmatkem - a to i kolem mé sbírky. A její budoucnosti mezi širší veřejností. Dost příbuzných a kamarádů, kteří vědí, že sbírám modely koní, se ptá na webovky nebo fotky. Občas váhám jim je svěřit...né, že bych se za ně styděla. Avšak...obávám se, že tento blog se stává více a více mým osobním deníčkem :D. Já vím, pro mnoho z vás to vyznívá tak nějak.... ale neberte si to tak. Nechci si přetvořit stránky jen na holé info stránky aktualizované jednou za rok. (ikdyž někdy by to vůbec špatné nebylo..) Přemýšlím nad problémem. Jak představit svou sbírku širší veřejnosti. Jak vytvořit přitažlivé, ale velice seriózní stránky. Ale zároveň vlastnit možnost se vypsat, podělit se o zážitky, rady, být v kontaktu "psací formou" s ostatními rancherkami. Chci prolomit ty předsudky, které kdysi měli snad všichni a ukázat, že modely nejsou ostuda. Nejsou to hračky, v žádném případě a musíme být prostě na své poklady pyšní! I mimo okruh sběratelů! :P ..
Zatím vůbec nevím, jak to udělat. Je dost možné, že většina z vás podstatu tohoto textu nepochopí (ani se nedivím, je to změť vět...), takže vás snad ani nemůžu prosit o radu :DD. Napadla mě možnost, že ranchy pořídím Facebook, ten bude hlavně pro propagaci m sbírky pro "nesběratele". Ale v zápětí mi došlo, že FB je pro některé zlo a já chci, aby měli možnost se podívat všichni. I ti, co nemají FB. Tak mě napadlo založit ještě druhý blog, tzv. info stránky. Že bych měla dvoje? Tyto na vypsaní a pak něco jako editaci modelů... Jenže v zápětí mi došlo, že by to bylo docela složité vše spravovat a navíc návštěvníci by nevěděli kam dřív skočit. Vše by nebylo na svém místě a nastal by další zmatek...
No...zkrátka nevím jak tento můj vnitřní rozpor vyřešit! :DD


No neříkejte, že modely koní nejsou věc, čím bychom se měli trochu zdravě pochlubit! :)

Velký modelový úspěch

27. září 2012 v 20:50 | Koník - majitelka |  # Já & Ranch
Podělím se s Vámi o svou veeelkou radost, úspěch, který pro mnohé z vás vypadá tak trochu jako banalita, ale mou sbírku to posune rozhodně hned o několik kroků dál. . . .

K Vánocům si totiž dopřeju pod stromeček jeden úžasný model ze zahraničního e-shopu (a to je právě ten krok vpřed, spolupráce se zahraničím^^). Předpokládám, že v ČR bude patřit mezi vzácnější modely, ba dokonce zůstane jediný. (Ale ovšem jeho další české příbuzné naopak vítáme! ;)) Tak, nebudu vás dále napínat, jedná se o dokonalý (alespoň pro mě) portrait model..

Náhlá chuť se vypsat...

25. září 2012 v 21:32 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Zaujalmě hlavně ten refrén a videoklip . .

Zdravím vás!
Docela smutním z toho, že to tu tak nějak upadá. Ale za posledních pár dní jsem "konečně" za celých devět let poznala, co to znamená se učit... V prváku to bude mnohem obtížnější, než loni... Je tak neuvěřitelné, jaký dokáže nastat zlom co se týče školních podmínek v tak krátkém časovém rozmezí.. Zdá se mi, že každý učitel ze všech třinácti předmětů, které máme, po nás vyžaduje absolutní maximum a přesvědčují nás, že právě onen předmět, který vyučuje vyžaduje tu nejpečlivější a nejpuntičkářskou přípravu... Fůůůůůůů.....
Navíc se mi do toho míchá každodenní dojíždění, což je taky celkem žrout času. Navíc, když přijedu domů, musím se tak nějak postarat o domácnost, jelikož jsou rodiče v práci. Pak obstarat zvířata a ještě mi do toho brzy přibude pes. Hm, myslím, že jsme se asi zbláznila... tolik věcí přec nejde stihnout. Jo, a to jsem ještě zapomněla, že nějaký ten volný čas na modely nebo kamarády mi taky musí zbýt. . . . Avšak stejně jsem přesvědčená, že jde jen o zvyk, za pár týdnů budu ve svém denním režimu jakžtakž zběhlá a všechno bude odsejpat rychle. Buďte proto prosím ohleduplní a dejte mi trochu času si zvyknout... až se naučím si ten den správně zorganizovat, zbyde mi rozhodně více času a ten můžu uplatnit zejména k blog-činnosti a modelům. Ani nevíte, jak mi to chybí :))).

Když jsem se už konečně dostali k modelům, mám pár novinek a informací, se kterými bych se s váma ráda podělila, ba i poradila. Více či méně si upravuji pokoj. Poličky, jež se během těch čtyř let zaplnili musím nějak uspořádat, velkou dřevěnou stáj, která zabírá podstatnou část pokoje spolu s jízdárnou budu muset někam jinam uskladnit... Stále mi přibývá tolik nádherných exemplářů do sbírky, které vyžadují spešl péči a já jim ji nemůžu z hlediska "bydlení" poskytnout. Je to v poslední době složitější a složitější :D. Navíc, abych toho neměla samozřejmě málo, mě zajímají více a více pejskové. Spolu s kamarádkou Kačkou jsme se dohodly, že si založíme menší sbírečku.. Když jsem poprvé viděla u Andy její nové modely, zejména bulteriéry, nadchly mě modely psů ještě více... Musím tedy pro ně vyčlenit také jejich část pokojíku... Pffffff... v neposlední řadě tu jsou moje osobní věci, andulka, plakáty a věci pro živého pejska, to vše také musí mít někde své místo :D. Vskutku složité to vyřešiti...

Ta zajímavější část pro vás následuje nyní. Od mé kamarádky-bývalé sběratelky mi dočasně přibyli dva koníci. By the way, jsou to modely, na které mám již dlouho zálusk. Jde o americkou baškir klisnu od Bullyland a chestnut paintku od Papa. Dále mi už dříve nabídla Lanya úžasného CM SCH pinta na palomina. A CMka od Lanyi se neodmítají. Jsou totiž jednoduše dokonalá. Viz Do Me a Favour, Dot&Dashes, Silver Moon... Pak mi jedna známost přinesla modýlky od Ponyclubu. Není nad to, občas si rozšířit sbírku i o neznačkové, ba i kýčovité modely :D. Jsou to přeci taky koníci a svým způsobem modely, pro radost. A - dárek vždy potěší. Na Vánoce bych si konečně přála nějaký cennější model. Ku příkladu mé první objednávání třeba z MPV...jo, to bych si fakt přála...

Tak to byl takový menší "výcuc" mých poslední dnů. Je to založeno spíše na citech a pocitech, než na faktech. :D
Na zpestření a menší potěšení přikládám fotky. Jdu se podívat, co se děje u Vás... :)*


Fotky modelů z netu

21. září 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  Z internetu..
Po delší pauze opět příspěvek do této rubriky. Pokochejte se samy, jací krasavcivznikají za hranicemi ČR...


MCH - 30 Model s nejzajímavějším zbarvením

19. září 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA
POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK Model Challenge.

Tímto se loučím s velmi úspěšnou sérií článků, na jejíž výrobě se účastnilo mnoho sběratelek společně se mnou. Byla to skvělá zábava a mnohdy i užitečné poznatky o sbírce jiných :).

Koník s nejzajímavějším zbarvením? To by byl zajisté Masquerade, ale je to velmi sporné. Viděli jste snad někdy painta, který by měl místo skvrn obrysy koňských siluet? :D Já tedy ne (ačkoli na RSS právě jeden je x)). Reálný paint se skutečně zvláštním zbarvením je na RSS splash tobiano zvaný Dive into the White. Opravdu vypadá, jako by se do půlky těla ponořil do bílé barvy ;). Prozatím nemám foto samotného modelu, takže přikládám živou předlohu dle které jsem jej malovala.


MCH - 29 Model který se tvou vinou poškodil

18. září 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA
Nový kůň, nová radost, ale i nové starosti ohledně jeho stavu. Jistě to znáte, vlastníte dokonalého LSQ koně a nepříjemnou náhodou mu uvodíte sebevětší škrábanec. Mně osobně to dovede pokazit celý den :). Třeba u takových Breyer tradíku s hladkým povrchem je to hotový šrám na duši pro vás. Ale i té nejpečlivější sběratelce se toto určitě stane více, než jednou. Zamrzí to, ale pořád je to lepší než například zlomenina. A bohužel, i to se stane. Jak říkám i ten nejostražitější člověk se dopouští chyby. Ta jedna osudná se mi stala v létě 2012, kdy jsem brala na focení Stablemate kobylku Rosemarry. Byla pečlivě zabalena v bublinkovém obalu v brašně od foťáku. Žel, ten den bylo horko a to CMka tepelně zpracovaná nemají v lásce. Já nešťastná jsem jí uchopila za ocásek a ten mi smolně zůstal v ruce. Naštěstí byla velká pohroma jen v mých očích, jelikož se ocásek snadno zpravil.


MCH - 28 Model se sestřihem

17. září 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Mia, ten přemolový model z hlediska malování koní se sestřihem tu už zmíněna byla a tak pochopitelně představím jiného koně. Je jím darovaný vraník jezdeckého ponyho Malawi. Tímto ještě jednou děkuji RZ demetri a jeho majitelce Mazlovi!


MCH - 27 Model nejúspěšnějí v chovu a plemenitbě

16. září 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

Posledních pět článků MCH je věnováno mé tvorbě! Tyto dny, které jsem vymyslela já, ukončují maraton Model Challenge na tomto ranchy.

Úspěšných maminek z hlediska plemenitby mimo RSS je opravdu málo. Zato tatínků, kteří působili a působí nejen na RSS je značně více. Hřebcem s nejvyšším počtem potomků jak na RSS, tak mimo něj se stává Sedar.


Pro zajímavost je tu koník, po kterém je náš Sedar pojmenován:

MCH - 25 Nejnepraktičtější model

15. září 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
(již) 30 DENNÍ MODELOVÁ VÝZVA

U mě platí, že titulem nejnepratičtější model se pyšní vtšinou CMka. O ně se bojím natolik, že vymýšlím speciální způsoby jak je bezpečně přepravit nebo postavit na poličku. V uvozovkách nejhorší jsou drastic CM. Především ty z mé výroby :D. Mají totiž z keramické hmoty vyrobeny některé své části. A tato hmota se s oblibou tříští a odpadává po sebemenším nárazu. Nositel největšího podílu této hmoty je prozatím Un Ami. Na tohoto krasavce jsem velice pyšná, ráda ho ukazuji, ale občas mi to jeho Costumizing zkrátka nedovolí ;).


Lillynce a její paničce

15. září 2012 v 0:34 | Koník - majitelka
Toto videjko je věnováno mé opravdové spřízněné duší, věrné kamarádce, pomocnici, zkrátka mé nejlepší kamarádce Kačce a její černé fence Lilly, která je ten nejoddanější a nejroztomilejší pejsek... Moc vás obě miluju a myslím si, že si zasloužíte počest alespoň v podobě mé snaživé tvorby a prozatím nejpovedenějšího videa.
Pokochejte se sami.... :)