Listopad 2012

A-Z Ch > Dominika

30. listopadu 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
Dominika. Toť pravé jméno mé. Je odvozeno od mužského jména Dominik, slavím svátek 4. srpna. Má latinský původ, kdy Dominika znamená "paní". Jmenoval mě taťka :D. Občas mi ale kamarádky říkají Nika nebo Nina, jelikož je to něco jiného než typické odvozené domácí podoby jako třeba Domča. A navíc, jsem obdivatelkou toho netradičního jména Nina :).
Dominiky znám dvě. A to mou sousedku a Bobešku :).
Mimo jiné, existuje ostrov, který se nachází v souostroví Antily (u Ameriky), který nese název Dominika. A nesmím zapomenout ani Dominikánskou republiku, která leží nedaleko.
Ostrov Dominika

A-Z Ch > Cora

29. listopadu 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo

Cora je doslova vytoužená kobylka. Může se to některým zdát zvláštní, vždyť je Cora vlastně "jen" obyčejný sériový Schleich, navíc dostupný jak na internetu, tak v kamenných obchodech. Jenomže, můj příběh svědčí právě opak...
Když jsem v zimě roku 2008 poprvé rozklikla obrázek se Schleich novinkami, nevěřila jsem vlastním očím. Schleich se tolik zlepšil! ,,Ta nádherná bílá klisna....hnědý hřebec.... Musím tu arabku mít, za každou cenu!" Byla jsem zamilovaná...:) Do Schleichbílé arabské klisny :D. S kamarádkou jsme ji stále debatovali, její výhody a nevýhody... Nastal květen 2012 a v našem městském Pompu ji stále neměli! Byla jsem zoufalá :D. Až jednoho dne jsem s rodiči jela do Německa, na nákupy. Jistě víte, na co jsem hned myslela... V Německu jsou obecně trochu napřed než v Česku, a tak ji tam skutečně měli. Byla jsem naprosto unešená... Celou cestu odmů jsem ji tiskla v ruce a prohlížela ji. Doma dostala čestné místo na poličce... Několik let na její kráse neubývalo a neubývalo... Až jednoho dne jsem se rozhodli ji trochu pozměnit, bohužel se sculping (heh..) nepovedl a vyčítala jsem si to dost dlouhou dobu. Tak tedy, letos, nastal znovu její čas. Usilovně jsem přemýšlela o její budoucí podobě. Nakonec došlo i k úspěšné "rekonstrukci" jejího onhonu. Myslím, že se povedla. A teď už jí rozhodně její podobu nechám a nikdy se jí, už jen kvůli tomuto příběhu, nehodlám vzdát :).

A-Z Ch > Česká povaha

29. listopadu 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo

Protože mluvíme českým jazykem, rozhodla jsem se zařadit do A-Z Challenge i písmenka s háčky. Pro písmeno Č jsem cítila potřebu rozebrat vskutku zvláštní téma. Závažnost této problematiky se za mé poslední dny ještě prohloubila. Pojďme diskutovat tu naši povahu českou. Ačkoli jsme malá země, snadno přehlídnutelná alespoň na mapě, musím říct, že Češi jako národ se nedají bez povšimnutí přejít. Ať už vezme velké úspěchy v oblasti vědy a techniky, sportu, českých výrobků... nebo pošramocenou historii... nebo české pamatáky... Pro leckoho je pro Českou republikou typický její národ. Spíše jeho vlastnosti. Upřímně - nevím, zda je vhodné se českým charakterem nějak překotně chlubit. Uznejme si to - zpytujme svědomí - jsme závistivý, nepřejícní, líní... sebelítostní. Moje teta - Češka, ale žijící již dlouhou dobu v Americe mi řekla, že při každé návštěvě Česka ji pokaždé jako první osloví ten český charakter, bohužel v tom špatném slova smyslu. Ale v žádném případě neházím všechny do stejného pytle. Naopak, máme i skvělé vlastnosti, jsme národ velmi zvědavý, do jisté míry i statečný. Až už tím způsobem, že nasazujeme své zdraví pro druhé nebo jsme například odhodláni bojovat proti politickému režimu i přes velké osobní ztráty.

Vypůjčeno odtud.

A-Z Ch > Black

28. listopadu 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešloKdo je to Black? Je to můj přítel, on mě vždy rozveselí, potěší, dokonce i popostčí dál. Dělá mi radost, ale i starosti. Mám ho moc ráda a nikdy bych se ho nevzdala, nikdy bych ho neopustila. Některým z vás se může předchozí popis zdát nezaměnitelný s nějakou mě velmi blízkou osobou, avšak jste vedle. Ikdyž se to některým může zdát neuvěřitelné, možná i naivní, nemůžu vám dát lepší radu, než to zažít. Onen popis nepatří lidské bytosti, ale zvířeti. Pořiďte si nejlepšího přítele člověka a nejlépe z útulku. Pak totiž budete věřit mým slovům.


A-Z Ch > Appaloosa

27. listopadu 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo


Appaloosa
Toto plemeno mě zaujalo samozřejmě svým neobvyklým až cirkusovým vzhledem, ale také svou výjimečnou povahou. Mnoho lidí si tyto koně zafixuje pouze pro svoje puntíky a skvrny a kontrastní zbarvení. Avšak kdo z vás například věděl, že jejich typickými rysy je tvrdost, rychlost a jistota při pohybu v náročném terénu? Řekla bych, že právě pro tyto vlastnosti a budiž i pro ten atraktivní vzhled, by pro mě byla appa skvělým rekreačním koněm. Ale setkáváme se s nimi i ve westernu, ale i na drzurních i parkurových kolbištích. Appaloosa vznikla v severní Americe, získala název podle tamější řeky Palouse. Vyšlechtil ji indiánský kmen Nez-Percé, který započal jejich chov 16. století a v 18. století již získali prvotřídního koně, který byl schopný překonávat i ten nejnáročnější terén. Avšak po zahnání indiánů do rezervace toto plemeno zanikalo. Zachránila jej až skupinka nadšenců u městečka Moscow.
Appy jsou typické mimo svého zbarvení, velmi dobře viditelným očním bělmem, pruhováním kopyt a velmi řídkými jemnými žíněmi hřívy i ohonu, které tvoří prameny. Rozpoznáváme několik druhů zbarvení: leopard, snowflake, blanket, marbleized, frost.


↑ Ideálně jsou tito koně hnědí s bílým flekatým zadkem.

Mám pouze dvě plemena appaloosa, myslím tí modely, a to Samuela a Calypsa. Za to koně ve zbarvení appaloosy (ale jiného plemene) mám sedm.

Appaloosa
Ano, vybrala jsem si dvě Appy. Určitě většina sběratelů modelů koní již ví, o koho se jedná pod tím druhým nadpisem. Protože články v A-Z Challenge tvořím zejména pro to, abyste mě lépe poznali, vkládám do nich témata se spojitostmi s mým životem. A jelikož jsem česká sběratelka modelů koní, něco málo o historii sběratelství v mé zemi bych měla vědět. Tato sběratelka mě v lecčem, opravdu v lecčem mnohdy překvapila. Určitě musím zmínit, že ať chceme, nebo ne, rozhodně byla první, kdo Česko uvedl do tohoto světa - světa modelů koní. Druhá věc je, jestli to učinila správně, nebo ne. Mnoho lidí se v tomto tématu s názory rozchází. Je to na opravdu dlouhé, složité uvažování, to téma sběratelství v Česku... Tím se však zabývat nechci. Myslím, že jsem takové menší poděkování Appaloose za to, že jsem vůbec mohla být sběratelkou vzdala, ať už zmíněním v článku nebo tím přispěním do rozpočtu koupí z TH :D.
Můj oblíbenec z Appaloosiny sbírky. Je to OOAK Stone jménem Sayle ♥

A-Z Challenge (by Naervon) na RSS

26. listopadu 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
A konečně je to tu, mnozí z vás si určitě říkají :D. Ano, po vcelku nečekaně úspěšné Modell Challenge jsem se rozhodla navázat právě výzvou od Naervon. I přestože mně čeká hooodně článků na toto téma, překvapivě mě to láká čím dál tím víc. MCH mně dost bavila, bylo to skvělé přemýšlet o své sbírce a vybírat různá "nej". Myslím si, že takovéto "seznamovací články" jsou velmi užitečné pro návštěvníky, případně obdivovatele. Mají totiž šanci se dozvědět i něco víc než jen z informací na stránkách.

Inu - s chutí do toho!!!
Enjoy it!!! :)Otázka pro vás...

3. listopadu 2012 v 13:56 | Koník - majitelka
Stále provádím rekonstrukci a nyní bych se vás chtěla na něco zeptat - několik otázek.
  1. JE MENU DOSTATEČNĚ PŘEHLEDNÉ? Případně vytkněte jeho chyby.
  2. JSTE SPOKOJENI S RUBRIKAMI? Případně co byste chtěli navíc nebo co se vám z rubrik nezamlouvá.
  3. PORAĎTE MI PROSÍM KONTAK NA OCHOTNÉHO GRAFIKA. Který by mi zdarma vyrobil dessign. Všechny dessy si zakládám, takže se tu někdy může jeden dess opakovat vícekrát (viz tématické - Vánoce atd.) A jsem spíše konzervativní, takže se nestane, že by tu ten dess vydržel jen v řádu dnů.Tudíž se dobrovolník nemusí bát, že by jeho práce přišla vniveč.
  4. MÁTE VÝHRADY NA MŮJ STYL PSANÍ? Píšu moc dlouhé, nudné články...nebo jim něco chybí? Co byste vytkli a co pochválili?

Prosím rozepiště se. Nedělám takovéto výzkumy často, jelikož se moc lidí stejně neozve. Zkuste udělat výjimku, dělám to proto, abyste se tu cítili dobře :).
Pokud vás ještě něco krom odpovědí na otázky k tomuto webu napadne...piště! Piště z této oblasti klidně cokoliv! Kritika se samozřejmě také počítá ;).