Prosinec 2012

KarolinaR Photography - moje oblíbená fotostránka Karči88

30. prosince 2012 v 20:03 | Koník - majitelka |  Vše o mně
Ahoj :).
Trochu netradičně bych vás chtěla seznámit s jednou stránkou. A to facebookovou stránkou. Je věnovaná fotkám jisté autorky. Focení je můj velký koníček, takže tuto stránku navštěvuji dost často. Její správkyně a fotografka v jedné osobě ji pravidelně obohacuje svými nejnovějšími fotkami. Není profesionálkou, fotí jen volnočasově, avšak zájemci o focení, kteří se k ní sami jen hrnou, naznačují kvalitu jejích fotografií. Fotografka je velice šikovná, je hodně kreativní a nezaskočí ji ani špatné počasí a jiné nečekané potíže. Mnohdy se však podceňuje, což je na jednu stranu škoda, ale na druhou je to vlastnost, která ji umožňuje neustále se zlepšovat a jít kupředu. Velice mne baví prohlížet si její snímky a společně je konzultovat. Hodněkrát jsem se od ní také učila. A není nic lepšího, než si v chatu společně rozebrat své fotografické chyby nebo si poměřit a porovnat své fotografické vybavení.
Již řadu let s touto bezvadnou osobou spolupracuji jak modelově, tak i mimo ně a musím poznamenat, že jsem v ní našla opravdu zpřízněnou bytost. Jsme jako sestry ;).

Vřele doporučuji navštívit stránku KarolinaR Photography! Svého času stráveného tam nebudete litovat ... :).


Fotografie jsou užity se svolením autorky.

Me Blanco

29. prosince 2012 v 23:19 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnanců

ME BLANCO

Andalusian, rose gray
hřebec

uchovněn 2005
*Nabízen k plemenitbě, navštivte plemennou knihu RSS >>zde<

Rodokmen

Pár fotek a jejich historie + novinky

29. prosince 2012 v 0:14 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Rozhodla jsem se vystavit sem pár povedenějších fotek, napsat něco o jejich vzniku, účinkující a do třetice všeho dobrého je vy ohodnotíte. Pochvaly jsou nejlepší motivace a díky kritika mi vytkne chyby, kterých se příště vyvaruji :)...
Vyjížďka do tiché prosincové přírody...
Foceno minulý rok. Lisa si osedlala svou oblíbenou kobylku Lifestyle. Představovala jsem si takový pohodový cval tajemnou zimní přírodou, slunenčí paprsky to vše tak dokreslují a ženou k dokonalosti.

Veselé Vánoce a vánoční pohodu přeje RSS & Koník!

24. prosince 2012 v 0:00 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Tímto Vám za celý ranch Sweet Success přeji příjemné prožití vánočních svátků, mnoho splněných přání, nejen těch ze světa koní a koníků! :)

Veselé Vánoce!
Veselé Vianoce!
Merry Christmas!
Frohe Weihnachten!
Buon Natale!

Letní idylka

21. prosince 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Vykoukněte ven z okna - mrzne a pravděpodobně sněží. Nejraději zůstávám doma v teple a vzpomínám na slunečné léto. Nemám v oblibě zimu - počasí je pochmurné a většinou je pod nulou. Už se těším, až louky rozkvetou, ve dne bude dlouho svítit slunce a příroda se znovu probudí. Když si vzpomenu na tu letní idylku - koně se pasou na zelených pastvinách, případně se plaví v řece či rybníku. Tma se nad krajinou snese poměrně pozdě a celý večer si vychutnáváme romantický západ slunce. Vše je veselejší a pohodovější...

Enjoy it! :)

Úžasná přirozená komunikace

17. prosince 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  Z internetu..
Metoda PK nebo-li horsemanship mě dokonale uchvátila. Je to zcela bezkonfliktní a velmi účinná metoda. Velice ji uznávám. Avšak pokud chceme dosáhnout tolik úzké a přesné spolupráce s koníkem jako na těchto vydejích, předchází tomu dlouhý a trpělivý trénink sebedůvěry mezi koněm a člověkem.

Následující videa vřele doporučuji ke shlédnutí. Koňáci i "obyčejní lidé" si je plně vychutnají. A jak už mě znáte, na web dávám videa jen ty, které stojí za můj a váš čas.
Enjoy it! :)

Dokonalá ukázka vrcholu jezdeckého umění...:) Alespoň pro mě. Toto souznění s koníkem je můj sen :).

Těšíte se na Vánoce? :)

15. prosince 2012 v 19:50 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Ahoj :).

Právě jsem douklidila doma, vyvenčila a postarala se o Blacka. Ach, ano!

Také vás rozesmála aplikace na uvítací straně Blogu? :D Mě moc, vlezu sem a najednou vidím odpočítávání konce světa :D. Což mi připomíná, že bych si asi měla stihnout přečíst tu knížku o konci světa 2012 z vědeckého hlediska, co mi v knihovně leží už rok. Ale ještě lepší zjištění je, že pokud nebude, bude nový Blog.cz! Také vás takováto zjištění vždy tak rozešťastní? Mně ano, ať žijí nečekané malé radosti dne!

zdroj - mimochodem, stránka s fakt pěknými wallpapery ;)

Dressage twice otherwise

14. prosince 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  FOTOGALERY
Pod tímto zajímavým nadpisem se skrývá menší fotogalerie z letního dne 21. 6. 2012. Jmenuje se Drezuza dvakrát jinak.
Vybrala jsem fotky z tréninkového dne. A záměrně jsem fotila skvělou drezurní dvojici Beatu s andaluským hřebcem Sharpe de Andalucia, kteří se připravovali na drezurní soutěž, jako ukázku vrcholové drezury. Naproti tomu jsem po sléze zašla za Lisou a ryzým plnokrevným hřebcem Think Twice, kteří si procvičovali základní drezurní cviky na důkaz toho, že drezura jako taková je základ pro každého jezdeckého koníka.
Na závěr se oba koníci předvedli ve volnosti.

Jaký máte názor na drezuru?
Máte raději základní verzi jako třeba jízdárenské cviky nebo drezuru jako vrcholový sport? :)A-Z Ch > Minerály

13. prosince 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo


Minerály jsou můj nový koníček. Už od malička jsem moc ráda sbírala všemožné kamínky, oblázky i šutry. Zůstalo mi to až dodnes. Minulý rok, kdy jsme se ve škole učili geologii, mi nikdo nechtěl uvěřit, že mě to dokáže bavit :D. Ano, baví! A jsem moc vděčná, že žiju na úpatí Krušných hor - místo, kde jsou nejčetnější a největší naleziště třeba ametystů, achátů nebo jaspisů... Doma mám takovou sbírečku... spíše neurčených, ale velmi zajímavých kamenů, alespoň pro mě. Loňská biologie a nová knížka o mineralogii mě přesvědčila se tomuto oboru věnovat více. A když učitelka na biologii to zjisitila a sama neuměla určit téměř všechny kameny z mé sbírky, ihned si usmyslela, že bychom něco měli udělat s naší školníé sbírkou kamenů. No? Já? Proč? Však o kamenech nic nevím, zajímají mě, ale jsem nováček v oboru. Zkrátka mi dala za úkol pustit se do členění, focení a analýze té nepoužívané části školní sbírky. Pracuji tedy na tzv. SOČ, něco jako diplomka, ale už na střední. Mám z toho celkem strach, jelikož je to ohromná, ale ohromná práce. Beru ale na vědomí, že se dozvím spoustu nových informací a seznámím se i s pravých geologem, který mě toho leccos o minerálech a horninách naučí a konečně mi někdo urči ty mé záhadné kameny!! x)


Toto je Ametyst pocházející z Klášterce nad Ohří (tam chodím do školy :D)
Kdo by se chtěl dozvědět víc, navštivte tuto stránku o minerálech Klášterecka:http://www.radio.cz/cz/rubrika/cestujeme/klasterec-nad-ohri
Je tam i mluvený komentář onoho geologa. Je to obrovská náhoda, protože onen geolog je dědeček mého spolužáka. :)

A-Z Ch > Live Shows

11. prosince 2012 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo
Mohli jste čekat, že si na toto písmenko vyberu právě Live Shows. Taková Live Show je v našem světě označení vlastně pro výstavu modelů koní, setkání sběratelů, prodeje a nákupy modelů, kochání se modelů jiných, měla by to být chvíle, kdy je sběratel pyšný sám na sebe a na svůj koníček. Rozhodně tak to cítím já, když se procházím mezi výstavními ringy v jedné ruce foťák, v druhé své modely... Jen tak přemítám a říkám si, že tato záliba mi musí vydržet navždy, já to někam dotáhnu :D...
Ačkoli nejsem příliš častý účastník LS v ČR, natož v zahraničí, kde jsem nikdy nebyla, pravidelně se každoročně účastním CLS a jednou jsem navštívila i WLS. To je bohužel vše. Jako snad každý účastník výstavy, tak i já sním, že jednou se budu procházet mezi svými výstavními ringy, jako pořadatelka. To už se mi letos málem přihodila, avšak se naskytly komplikace a SHS se nekonala a ani asi nebude. Časem se mi to však podaří, to slibuji ;).
Co se týče aktuálního stavu LS v ČR. Řekla bych, že chřadne stejně tak jako aktivní činnost českých sběratelů. Dokonce se díky Live Show i několik sběratelů už rozhádalo... Do to bychom mohli zatáhnout i fakt, zda je LS o ustavičném získáváním těch nejvyšších titulů, nebo o spíše o přátelském duchu. Co na to říci, snad naše české sběratelství někdy dosáhne úrovně třeba Německa. A o Americe ani nemluvě... Když vezmu pouze oblast Live Shows ve světě modelů koní, je to hotový byznys. a to jsou jen LS ;).