Leden 2013

Nashledanou na dobu neurčitou!

30. ledna 2013 v 21:14 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Poněkud zvláštní nadpis, že? Před měsíci ba před pár týdny jsem neměla tušení, že budu psát tento článek. Dnes, tento týden, se tomu tak stalo. Mnoho okolností a dovršení onoho magického poháru trpělivosti a tolerance rozhodlo. Nebudeme chodit kolem horké kaše. Sběratelský svět na internetu opouštím na dobu neurčitou. Zklamalo mne spoustu věcí. A nejen v roce 2013, ale tyto nesympatické okolnosti se táhnou se mnou - a věřím, že ne se mnou jedinou - už celý rok, možná i trochu déle. Jedním z faktorů je i úpadek sběratelství v této zemi. Úpadek úrovně sběratelstvé v této zemi, abych upřesnila. Společnost se propadá, stejně tak jako její zvyklosti, charakter lidí... Až mě to pomalu ale jistě ubíjí. A protože sbírání modelů koní je jedna má velká kapitola, nenechám si jí znechutit. Právě proto raději v poklidu, ustoupím, třebaže uniknu, do ústranní, stáhnu svůj modelový svět do soukromí. Nenechám si jej ovlivňovat, žel většinou negativním, působením jiných. Je známo, že naivní naříkání starousedlíků ve smyslu "za dob tam těch a těhlech to bylo lepší" je prosté odříkávané klišé, ale v mém případě to je čistá pravda. V dnešní době se nestačím divit, čeho jsou druhé osoby schopné, co všechno dokáží provést a považovat to za vskutku běžné chování, vytrácí se originalita, přejícnost (pff... existuje vůbec to slovo??)... A tak dále... Není radno to tu rozebírat. Mohla bych se stát terčem jistých pohnutech jiných... Což se dnes dá jistě očekávat.
Ranch Sweet Success ovšem nenechám padnout v zapomění. Jak jsem již psala, zůstávám stále aktivní sběratelkou,fotografkou modelů, CMkařkou... Vždyť "e-ranch" slouží jen k prezentaci sbírky, nikoli k určování, zda patřím nebo nepatřím mezi aktivní sběratele.
Ale i přes to všechno jsem navždy zavázená některým z vás. Oni vědí... :)
Tímto tento poněkud sentimentální článek hodlám ukončit.
A na úplný závěr pár, možná zvytečných, ale nutkání mi nedá, informací:
• Nedávno jsem založila stránky věnované mému ovčáku Blackovi. Najdete je zde >> www.muj-black.blog.cz Je to také místo, kde mě naleznete téměř neustále.
• Můj e-mail je nadále shante97@seznam.cz
• Dne 24. 2. 2013 odlétám do Ameriky, kde setrvám až do dubna.
• Všechny fotosoutěže, do kterých jsem se přihlásila, samozřejmě dokončím.

Melancholická chvíle...

25. ledna 2013 v 18:10 | Koník - majitelka |  NOVINKY

Sáhněte po sluchátkách, zesilte zvuk a soustřeďte se na tuto nádhernou hudbu a mezi tím tak letmo pročítejte článek.... Nejlepší způsob relaxace...

Většinu času teď trávím nad přemýšlením o své budoucnosti, když přihlédnu ke svému snažení a výsledkům, když nepolevím, mohla by se mi splnit vidina, ale to je ještě hodně daleko. Obšas si ale říkám, nač snažení, když se vše pak obrátí spíš ke zlému... Jiné sny jsou však na dosah, za měsíc vás opouštím na delší dobu... za hranice domova, tak daleko jsem ještě doposud nebyla, uvidíme tedy, jak vše dopadne, každopádně odlet je jistý... Modely jsou pro mě poslední dobou velkou útěchou, moc ráda sdílím radost z nich s ostatními a ještě raději se jimi kochám. Mnohdy se také zamýšlím nad koňmi jako takovými, jsou to překrásná zvířata, s nejupřímnějším pohledem... Zasloužili by si více mé přízně a pozornosti..ach, jenže je tolik zatracené práce, jiné než té kolem nich.
Co nevidět ke mně dorazí několik málo modelů, to bude určitá dávka motivace. Nyní se odhodlávám pracovat na zlepšování a získávání svých zkušenností ohledně dioramat, fotek, webu...všeho pro modely. Je toho zkrátka moc, hodně, hodně. Proto se na svůj volný čas o jakýchkoli prázdninách těším co nejvíce... A taky na odpočinek, rerlax, ten mi poslední dobou hodně chybí. Je to snad únavou z "přepracovanosti"? To snad ne, přecijen by "syndrom vyhoření" přišel hodně brzo.... Ale na dnešek se každopádně dávám na cestu do říše snění, nejspíše si prohlédnu nějaké fotky, nad kterými se dá nějakým způsobem přemýšlet a samozřejmě v doprovodu nadlehčující, téměř nadnášející hudby...
No, myslím, že se ve mě probudil melancholik, že by tou úžasnou hudbou? Ta je jako stvořená pro přemítání v mysli a fantazírování, neříkáte? :)Prodeje u Naervon, Stablemates raritky

22. ledna 2013 v 16:36 | Koník - majitelka
Pokud nemáte zrovna hluboko do kapsy, doporučuji věnovat část svých peněz do své sbírky, protože na ranchy Silverhooves je opravdu velký prodej! A co víc, nalezne se tam plno zajímavých OF kousků, které jsou v ČR jediné. A za velmi nízkou cenu. Já sama jsem tam získala dokonalou kobylku.
Tak co nejvíc skvělých úlovků a nezapomeňte na prodejová pravidla, ušetříte tím prodávající mnoho úsilí a sobě důstojnost! ;)

Krasavci, jako je třeba tento, se v prodeji objevili....:)

http://silverhooves.blog.cz/1301/velky-prodej


Ameer Al Asmar

20. ledna 2013 v 21:58 | Koník - majitelka |  PROFILY koní, zaměstnancůAmeer Al Asmar

Arabian, bay
hřebec

Nový areál (pokoje i modelů :))))))

19. ledna 2013 v 13:16 | Koník - majitelka |  NOVINKY
Úkoly uložené na tento víkend se odkládají. Z rodinných důvodů.

Ale přeci jen jsem se neulejvala. Část areálu je již přestěhovaná a téměř celý je hotový, jen nová jízdárna čeká na poslední úpravy, avšak nemám materiál. Nové fotky jsou již nahrané v PC a koně dostali na poličce své pevné místo. Co nejdřív se pustím do jmenovek. A pokojík už je přesně dle mých představ. Schleich a jim podobní zabírají téměř většinu poliček nad postelí a pak ještě mají vedle postele areál. Breyeři velcí mají své jedno celé "patro" knihovny vedle psacího stolu. Nástěnka je jak jinak než na motivy koní, nově i pejsků a samozřejmě důležitých připomínek. Vedle psacího stolu je velká bedna na "harampádí" (aneb nejrychlejší způsob úklidu toho, co právě nepotřebuji), nahoře bydlí Dior, to je můj andulák. Bedna je před stanou, kde je velký overo strakáč mnou malovaný téměř před 4 letmi. Následují nové posuvné dveřě, pro které jsme ukořistila dokonalý plakát s filozoficko-přírodním motivem :)). Ještě mi zbývá pověsit obrázek s běloušem a ryzákem a keramickou hlavu koně s podkovou. A taky zdrcadlo... Půlka komody, na které stojí televize je zabraná doplňky i plakáty a pozadí pro dioramata, úložný prostor v nočním stolku je jak jinak než sedlovna! Takže mi zbyla "čistě pro sebe" šatní skříň (samozřejmě jen vevnitř, nahoře skladuji krabice, krabičky a bublinkové sáčky pro přepravu koní na focení nebo na LS), psací stůl, šuplík komody a nočního stolku a postel :D.

Žádný nováček nepřijel, ale čekáme na Rusty Lil Dry Doca od Mazla, za kterého ji moc moc děkuji!! :) A taky bych si přála stihnout ukořistit nějakého super OF Stabla u Nae.

Nu, zatím se mějte, objevím se tu zas večer, kdy pohnu s profily. Nyní jdu vyzvednout spolužáka se spolužačkou na vlakové nádraží a dokončíme konečně esej o těch molekulách-prionech. Snad budou obdivovat mé modely ;D.


Gaya

Ostření - to je věda

18. ledna 2013 v 18:48 | Koník - majitelka |  Vše o mně
Napadlo mě napsat článek právě s tímto tématem. Pro tento web trochu z jiného soudku, může se zdát, ale nikoli. Každý rok se všichni pokoušíme o co nejlepší fotografie našich modelů, o ty nejpropracovanější dioramata a ty nejvěrnější kopie realistického života u koní. To vše pak hodláme zúročit ve fotosoutěžích našeho oboru či je jen tak vystavíme na obdiv ostatních. V obou případech doufáme v co nejlichotivější ohodnocení.
Já se nepovažuji za profesionální fotografku - žádnou školu této oblasti jsem nevystudovala, focením se zabývám krátce a zatím setrvává pouze mým koníčkem. Co řekne budoucnost je ve hvězdách, mnohdy se stávají i zázraky a možná budu za pár let psát další článek - už z pozice profi fotografky. Avšak právě teď nemám žádné právo stanovovat jakákoli striktní pravidla a zásady, jak správně vytvořit bezchybný snímek. Můžu jen dávat své rady a dbát na dodržování pravidel daných opravdovými fotografy a co nejrychleji se zdokonalovat. Ještě mi pár let potrvá, než-li budu pravidelně (a záměrně, nikoli nahodile :D) tvořit téměř dokonalé snímky.
Zpět k věci. Věnuji tento článek jedné nepodmínečně důležité věci, která není žádnému fotografovi (ať už amatérovi nebo profíkovi) cizí. Budeme se tedy bavit o správném zaostření. Správně zaostřený snímek je polovinou úspěchu při tvorbě atraktivní fotografie. Není totiž nic horšího, než kompozičně zvládnutá fotografie s velmi silnou atmosférou, kterou ale degraduje neostré provedení.
Ale - co má být ostré? Zcela zásadní otázka. Ostré by mělo být vždy to, co je hlavním smyslem/náplní snímku.
Zaostřený předmět se stává hlavním motivem a je důležitý pro vypovídací hodnotu snímku.
Tyto citáty pocházejí z článků od fotografů.
A to je jádro pudla. Touto myšlenkou se řídím téměř před každým stisknutím spouště. Ostření přikládá jednotlivým objektům na snímků jejich podstatu. Záleží na rozhodnutí fotografa, jaký důraz přidělí jakému předmětu na fotce, samozřejmě musí brát v potaz i kompozici a další podmínky. Řada lidí považuje malou hloubku ostrosti a zaostření jednoho předmětu na úkor druhý jako chybu. Podle mě je velmi složité, aby autor fotografie skloubil kompozici a malou hloubku ostrosti tak, aby se mylná představa o chybě zeliminovala. Velice doporučuji přečíst článek o této problematice zde: http://digiarena.e15.cz/umite-spravne-ostrit/?showforum=1 .
Tímto jsem vám alespoň trochu nastínila, že i zaostření fotografie ať už více či méně záleží na fotografově uměleckém cítění. Každý je máme odlišné.
Záleží na vás, zda vás tento obor natolik vtáhne, že se o něj budte zajímat více :). Každopádně mě potěší každý váš fotografický úspěch, zejména ten, který vzejde z toho článku. :)
Hloubka_ostrosti_web_1

zdroj: http://www.phototv.cz/index.php?page=cataltxt&grouptxt=1&recid=125&lang=CZ
Příklad, jak si fotoaparát dokáže pohrát s hloubkou ostrosti, což je pojem s ostřením neodmyslitelně spojený.

Jaká částka za model je stále přípustná?

14. ledna 2013 v 23:04 | Koník - majitelka |  O modelech koní
Když už jsme se dostali přes Naervon k tématu YCI a Ať chceme nebo nechceme, je to doménou snad jen těch největších nadšenců a lidí, kteří mají větší štěstí z hlediska finančního (ikdyž určitě jsou i výjimky, které do svého zájmu investují většinu svých peněz, ikdyž jich nemají zrovna přebytek). Dalším problémem je to, že tady v ČR je víceméně dost velká skupina sběratelů, kteří ještě (ať chtějí či nechtějí) nejsou plně finančně soběstační a nezávislí, aby si pořídili model za desítky tisíc (a pokud se najdou rodiče, kteří to zafinancují a hlavně pochopí, je to vážně výjimečné štěstí). Z těchto hlavních důvodů, dle mě, nelze v Česku očekávat nával a zájem o tyto z pohledu většiny "superdrahé" modely.
V Americe je to jiné, a taky musíme uznat, že se tam (samozřejmě i v jiných větších zemích) sběratelství rozvinulo tím způsobem, že se tím někteří dokáží i živit (především CM a spolupracování s firmami na modely). Tito lidé vkládají do své práce snad vše a nemůžeme se divit, že modýlek stojí klidně i přes deset tisíc. Dobře, přirovnám k tomu i ty YCI, které navrhují umělci a nějakým způsobem zpracovává firma... Dokázala bych si připustit, že se cena za chipsíka YCI vyšplhá za hranici dvaceti tisíc, ale jeho provedení by mě muselo oslnit. Přinejmenším. Hmm... Zjevně jsem ovlivněná právě těmi dvěmi zmíněnými problémy výše a určitě neznalostí této oblasti... Avšak zkrátka se mi nezdá spravedlivé, aby firma nabízela za koně velikosti 1:32, za bělouše se změnou moldu (a stále je to změna moldu, nikoli mold úplně nový) přes tisíc dolarů.

OOAK Burstin Fast Glossy, $350

Jaký je váš názor? Vím, že je to těžké, ale pokuste se vyjadřovat co nejvíce objektivněji :).

Plány na víkend

12. ledna 2013 v 15:53 | Koník - majitelka |  NOVINKY

Toto je seznam úkolů, které se pokusím za tento víkend (žel již téměř v polovině:( ) vyplnit. Sama jsem zvědavá, kolik toho stihnu a až sem tento seznam vystavím znovu, kolik jeho položek bude škrtnuto. Uvidíme.

Počasí se zbláznilo. Ze dne na den poklesly teploty pod nulu a samozřejmě je tu přítomen poprašek sněhu. A kupodivu vysvitlo několikrát denně slunko. Ráno jsem šla s kamarádkou vyvenčit pejsky a za ty dvě hodiny při snad 6 kilometrové procházce jsem promrzla na kost...

Pořád musím myslet na peníze, které jsem ušetřila od Vánoc. Chystám se je v některých z vašich prodejích uplatnit. Není to žádná převratná částka, ale něco pěknbého bych mohla ukořistit. Mám zálusk zejména na nějaké pěkné netradičnější Stablíky, OFka. Bohužel mě zklamala Česká pošta, která mi posrala dodávku peněz k Mazlovi. Při předvánočních shonech se dalo od ČP očekávat, že se to neobejde bez potíží. Samozřejmě se peníze ztratili. Mazlovi se tedy omlouvám za odřeknutí koníka. Obchody s tebou však tímto samozřejmě nekončí :).

Co mě dnes velice ohromilo byla neuvěřitelná až nehorázná cena za YCI chipse od Stona... Vyrobit a namalovat miniaturního koníka podle svých představ pomocí firmy Stone je jedna z věcí, jak z lidí vytáhnout peníze. Firma mě vcelku zklamala, jasně, Stone je něco fakt prestižního, takový jeden z pomyslných top snů sběratele vlastnit pořádného Stona, avšak toto už je moc. Přesvěčte se samy, Naervon poslala Stonovi návrhy na tři koníky - chipse. Už zjistila u dvou z nich ceny. Taď mě vlastně napadá otázka - kolik asi stála celá edice Conquering Tide???

Právě teď jdu douklízet pokoj, protože tu spoušť, co jsem tam včera večer způsobila při stavění nového crossového dioramatu, si nedovede představit... Těším se na vaše komentáře :)).

Několik let stará fotka nádherného Papo hříbátka mé kamarádky. Už ani nevím, jak se jmenuje.

A-Z Ch > (Breyer) Quarter horse

10. ledna 2013 v 6:00 | Koník - majitelka

Na písmenko Q mě nenapadlo nic jiného než plemeno quarter. A protože už jsme měli popis plemen dost, vezmeme "quartera" z jiného hlediska. Na netu a s pomocí Identify you BH jsem nalšla spoustu krásných Breyer quarterů. Takže tento článek je jejich fotogalerie a můj názor na ně :D. Vybrala jsem ty podle mě nejhezčí ;D.
Quarter Horse with Western Parade Saddle 2001
Naprosto okouzlující koník... Ta bílá mu děsně sekne. Moc se mi líbí, ikdyž by se někomu mohl zdát obyčejný.
Dávám mu 9/10 bodů ;).

A-Z Ch > Paint × Pinto

9. ledna 2013 v 6:00 | Koník - majitelka |  ♫Co se jinam nevešlo

Původně jsem vám chtěla přiblížit moji aktuální takovou zvláštní volnočasovou aktivitu. Píšu totiž s dvěma dalšími spolužáky něco jako esej o biologicky zajímavé molekule. Půjde to do soutěže. A já vybrala molekuly jménem priony. Děsně, děsně mě to fascinuje, jsou to takové bílkovinné částice, které způsobují degenerativní nervová onemocnění jako například nemoc šílených krav. Pak jsem si ale uvědomila, proč na tento web házet takové věci, když vás to jistojistě zajímat nebude. Jdeme tedy na ty flekáče :)...
Je zajímavé, jak jsem si po celou dobu pletla pojem pinto a paint. A jistě jsem nebyla jediná. Mnohdy lidé napíšou "pinto", ikdyž vlastně mají na mysli painta. V knížce jsem se dočetla o plemenech koní, kam se zařazuje i american paint horse a o určitých typech, kam se zařazuje pinto. Další domněnka byla, že pinto je název pro zbarvení, česky strakáč a paint je plemeno, to mi vydrželo nejdéle, vlastně do teď. Poté se však dočtu, že paint je v podstatě quarter horse, což pinto není. Myslím, že teď je to dokonalý guláš, pomooc! :D
Objasníme si to tedy...
Na určité anglické stránce jsem se dočetla, že Paint (celým jménem American Paint Horse) je ve skutečnosti jedno samostatné plemeno. Rodokmen koně "Paint" musí obsahovat jen quartery, plnokrevníky anebo další painty. Tito koně jsou pak registrováni do světové asociace tohto plemene (APHA). Kůň má stavbu těla docela shodnou s honáckými koňmi - quartery. Takže jak jsem se dočetla jinde, že paint je vlastně quarter, byla to částečná pravda, až na to, že paint v rodokmenu může mít i plnokrevníky.
Typický Paint horse. Povšimněte si silných předních končetin, mohutné zádě...